Yazı Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 14:51 Bu yazı 181 kez okundu
 
YAŞLILARIMIZ
FATMA KARSAK
 
 

Corona (Covid-19) virüsünü herkes kendine göre yorumluyor.

Corona ülkemizde yok, hiçbir vaka ile karşılaşmadık diye ne kadar çok mutluyduk ilk zamanlar. Bütün önlemlerimizi aldık hazır olda bekliyorduk.

Ne olduysa yurt dışı giriş çıkışlarında oldu.

Bir anda virüs patlak verdi ve biz önünü kesemedik, üstesinden gelemedik.

 

 

YAŞLI ERGENLER

Mesela orta yaş gurubu içerisinde yer alan ve yurt dışından gelmeleri dolayısı ile büyük risk taşıyan hacılarımıza ne hikmetse bir türlü laf anlatamadık. Bütün millet bir olduk, umreden dönen hacılarımızın ülkeye dağılmalarını ne yazık ki önleyemedik.

Bazıları bu duruma isyan etti, bazıları kaçtı, kimileri kaçırıldı ne yazık ki 14 gün kuralına çoğu uymadı. Yurda koyduk yurtları beğenmediler, evlerine yolladık söz dinlemediler. Birer ergen misali “özgürlük” diye direttiler de direttiler. Olay çıkardılar, taşkınlık yaptılar, kendilerini “üstelik kendi sağlıkları için” önlemeye çalışan polislerin yüzüne tükürdüler. Bu kadarı da olmaz artık “pes” dedirttiler.

Bütün dünya Corona önlemi alıp evlerine kapanırken, bizim polisimiz sokaklarda hacı kovaladı değerli okurlar. Zabıta ekipleri park ve bahçelerdeki bankları topladı.

Bu ne demek?

Eline çekirdeğini, termosuna çayını koyan sokaklara akın etti. Gençler, çocuklar evde ne hikmetse bizim ergen ihtiyarlar sapır sapır sokaklarda.

Bu direniş niye, kime?

En sonunda sokağa çıkma cezası geldi ve nihayet balkonlarda evlerinin önünde kaldılar. Yaşlılarımız bize lazım onların bilgileri tecrübeleri bizlere örnek.

Rabbim bütün büyüklerimizi korusun

Eşini, sağlığını kaybeden yaşlılarımızda var. Evlatlarının, gelinlerinin veya kızlarının yanlarında kalıyor çoğu. Kimseye yük olmak istemedikleri için de akşama kadar kah aç kah tok sokaklarda geziyorlar.

Allah onlarında yar ve yardımcısı olsun...

 
Etiketler: YAŞLILARIMIZ,
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı