Yazı Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 14:46 Bu yazı 517 kez okundu
 
İSTANBUL SOZLESMESİNİN GERÇEK YÜZÜ
Ali DOĞRUER
 
 

İstanbul da 11 Mayıs 2011de Avrupa konseyi tarafından imzaya açılan sözlesme. İstanbul da yapıldığı için adını almakta.

Şiddet tüm canlı varlıklar için kadın erkek çocuk kedi köpek için kabul edilemez ve şiddet yanlısı insanlar icin kesinlikle çözüm bulunması gerekir. Neden kadın hakları üzerinde çok duruyor. Neden insan hakları ibaresi kullanılmıyor. Yani erkeğin hemcinsine yaptığı şiddet kabul edilebilir mi!? Yada insanın hayvanlara yaptığı işkence sizce kabul edilebilir mi !?

Avrupa konseyi kadın hakları maskesi arkasında kadının mağdurlugunu kullanarak aslında feminizmi savunuyor. 

Feminizm; kadının erkekle eşit olması gerektigini erkeği rakip gibi hatta erkeği düşmanı gibi gören bir üst safhası da kadının erkeğin üzerinde üstünlük kurmak isteyen zihniyet. 
Feminizm akımı kadın ve erkek arasındaki şiddete asla çözüm bulamaz. Çünkü bu akım her iki cinsi birbirine rakip göstermekten başka bir gayeye hizmet etmemekte. Kadın ve erkek birbirlerinin tamamlayıcısı olmalıdır rakibi değil.

Bizim töremizde dinimizde emanet çok değerli, çok kıymetli ve kendi canından daha değerlidir. Emanetin yanında kendi canın da malının da hiçbir ehemmiyeti yoktur.
Peygamber efendimizin (sallallahu aleyhi ve sellemin) kadınlar size Allah'ın emanetidir. Sözünü kadını aşağılamak olarak algıladılar. Baştan ön yargılılar nasıl olurda bu soruna çare bulabilirler ki nasıl olur da iki cinsi birbirine barıştırırlar.

Avrupa konseyinin hazırladığı bu sözleşmede bazı maddeler çok dikkat çekicidir. Örneğin aile içi şiddet olarak çevrilen metnin orjinali " domestic violence = "ev içi şiddet" olarak yer alıyor. Yine sözleşme metninin orjinalinde "aile" yerine "partner" yer alıyor. Yani "aynı ev içinde yaşayan partnerler arasındaki ev içi siddet". Yani nikah olmadığı halde yaşayan kadın erkek yada erkek erkeğe veya kadın kadına yaşayan ilişkiler bu kapsama giriyor. Avrupa insan hakları mahkemesi homoseksüelliği aile yaşamı olarak görüyor ve uzun zamandır bunu savunuyor. Bu sözleşme imzalandıktan sonra homoseksüeller ve lezbiyenler yürüyüşler yaptı dernekler kurdu. Hatta kendi aralarında erkek erkeğe nikah kıymaları bile gazete ve televizyonlara konu oldu. 

Tabi bazı ülkeler doğal olarak bu sözleşmeyi  Avrupa Birliğinin bir dayatması olduğunu ve aile bütünlüğünü bozduğunu öne sürerek kabul etmedi.

Rusya partnerler arasın şiddet ifadesini öne sürerek partnerler aynı cinsten olabilir diye kabul etmedi

Hırvatistan değerlerine aykırı olduğunu savunarak eşcinsel evlilikleri imkan sağlayacağını gerekçesiyle karşı çıktı.

Bulgaristan kendi anayasalarına aykırı olduğu gerekçesiyle imzalamadı.

Ermenistan kendi anayasalarıyla çelisecegini ve kutsal aile kavramına inananların bu eşcinsel propaganda dan kurtulması gerektiğini söyledi.
İsveç ve İngiltere de aynı gerekçeyi öne sürerek imzalamadı. 

Bu sözleşmenin bize ne gibi fayda saglaya bilir aile yapımızı bozmaktan başka. Bu Avrupa konseyinin bize dayatmasıdır. Bu Avrupa Birliğinin aile yapısına resmen karışması demektir. Ve bu maddeler bizim aile yapımıza çok ciddi bir şekilde zarar vermektedir. 

Bir canlının baska bir canlıya zarar vermesi kabul edilemez. Erkeğin kadına insanın hayvana işkencesi dinimizde töremizde yeri yoktur. Şiddet yanlısı insanlar cezalandırılmalıdır.

 
Etiketler: İSTANBUL, SOZLESMESİNİN, GERÇEK, YÜZÜ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı