Yazı Detayı
24 Mart 2020 - Salı 02:16 Bu yazı 335 kez okundu
 
EY AKIL SAHİPLERİ AKL'EDİN
Ali DOĞRUER
 
 

 

Ebedi olan yaratıcımızdan ilahi bir mesajdır.

AKLEDİN.

Peygamber Efendimiz (s.a.s) ''Her hayırda bir şer her şerde bir hayır vardır" hadisi'nin mesajıdır bu başımıza gelenler.

İnsanoğlu evde kaldığı günden bu yana toprak, su ve hava daha temiz. Toprağa zirayi kimyasal gübreler daha az atılıyor. Çoğu insan evde ve taşıtlardan daha az duman çıkıyor ve hava sahamız daha temiz. Biz bize verilen nimetlerin değerinin farkında değildik.

Biz Allah'ın bizi helak edebileceğini akledmedik.

İnsanoğlu, yasaklanan ne varsa eski kavimlerin yaptığı hataların hepsini yaptı. Bu yüzden korona başımıza bela oldu. En önemlisi biz bu yapılan hataların karşısında durmadık. Çoğumuz dilsiz şeytan oldu.

Halen daha imamlarla doktorlarla insanları bölmeye çalışıyorlar. Ne gariptirdir ki başka ülkede böyle karşılaştırmalar yok. Maalesef bu zamanın Ebu cehilleri iş başındalar. Ebu cehil demişken bilindik bir olaydan bahsetmek istiyorum. Venezuela korona virüsünden dolayı IMF den belirli bir miktarda kredi istiyor. IMF tabi ki veririz diyor. Ancak Rusya ve Çin ile yaptığın ticari anlaşmayı iptal et koşulu koyuyor. Ve tabi verdiği krediyi onun istediği banka yada şirketten yüksek faizden alıyorsun. Düşünün kredi alıyorsun ve ülkenin başına çoban dikiyorlar. Ee tabi çoban da boş durmaz bal tutan parmağını yalar bir de o çoban ülkeye bela olur. Bu şartları kabul etmeyince ülkedeki muhalifleri dünyanın saygın gördüğü kuruluşlar ziyaret ederek iktidarı kredi almaya zorlamaya çalışırlar. Düşünün muhalifsiniz ve ülkeyi sırf iktidarı yıkmak için batırıyorsunuz.

Niçin iktidar olmak için.

Ve kalkıp millete açıklama yapıyorsunuz. Zor zamanlar için ayırdığımız para bize yetmez Avrupa'daki finans kuruluşlarından kredi alalım diyorsunuz. Bu muhalif olmaktan çıkıyor artık. En dayanılmaz olanı da böyle insanlar karşısına çıkıp da "dur sen ne yapıyorsun" demiyoruz. Hatta bazı şeylere kızıp da onlara destek verenleri görmek ülke düşmanlarına gün doğuruyor. 

Bu durumda ilahi ceza kaçınılmaz. O yüzden kuranda AKLEDİN buyuruluyor. Atalarımız zalimin karşısında durduğu için cihan hükümdarlığı bahşedildi. Zalim ile mazlumu ayırt edip adeletle hükmettiği için şanlı bir tarih bıraktılar. Bir vali ile idare edilen yerleri şimdi kaç senatör kaç vekil idare edemiyor. O yüzden ilahi söze kulak verin

EYY AKIL SAHİPLERİ AKLEDİN

 
Etiketler: EY, AKIL, SAHİPLERİ, AKL'EDİN,
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı