Yazı Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 11:52 Bu yazı 444 kez okundu
 
ABD'deki Siyahi Ayaklanma ve Türkiye'deki Provokasyonlar
Ali DOĞRUER
 
 


Küçük, büyük, fakir, zengin demeden hemen hemen herkesin aklındaki soru ABD çatırdıyor mu?

Dolar düşer mi?

Tabi birde işi bilimsel geyiğe dökmeye çalışanlar var ırkçılık hastalık mı değilmi değilse nemenem birşey diye işi dedikoduya dökenler var. 

ABD’de George Floyd isimli bir siyahi gencin Amerikan polisi tarafından boğazına çökerek canice katledilmesinden sonra Amerikan halkı korona tedbirleri, yasak, pandemi demeden tek kelimeyle ayağa kalktı; sokakları doldurdu, her yeri yaktı,  marketler yağmalandı. Bütün eyaletlere yayıldı ve hatta karşı-ayaklanmalara yol açtı. 


Çığ gibi büyüyen bu kaosa önlem olarak ABD Başkanı Trump 34 eyalette ve (Washington) D.C de 43 bin 300 ulusal muhafız asker görevlendirdi. Askerin sahaya inmesine yol açan olayda ABD Başkanı Trump’ın “kimsenin gözünün yaşına bakmaz, orduya ateş emri veririm” demesi ABD çöküyor mu sorusunu akıllara tekrar kazıyor. 


Korona sonrası dünyayı büyük bir kaosun beklediği herkesce söylenen, öngörülen, bilinen ürperticiliği sahneye konuluyor. 
Uzun adede yeni bir dünyanın kurulması çabalarının kaçınılmaz olduğunu, Türkiye'nin de bu kaoslardan nasibini alacağı şimdiden gözler önünde. Korona bitmeye yaklaştığında hemen provokatif eylemler boy gösterdi. Avrupa ve Amerika'nın koronayla mücadelede çöktüğü yerde Türkiye'nin başarılı olması istikrarlı bşr yol izlediğinin tekrar altını çizmektedir. Darbe girişimi oldu, ekonomik krizi denediler hiçbiri tutmadı. Koronayla mücadele de çökseydik Türkiye cehenneme dönecekti.


Başaramadıkları için önce sosyal  ardından ekonomik kaos çıkarma peşindeler. Başkan Erdoğan'nın kararlı liderliği ve güçlü kabinesiyle bunun da üstesinden gelinecektir. Hem devlet hem millet ülkemizi karıştırmak isteyenler için provokatif girişime karşı dikkatli olmaya davet ediyorum ve bu tür girişimde bulunanlara karşı teyakkuz halinde olup tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

 
Etiketler: ABD'deki, Siyahi, Ayaklanma, ve, Türkiye'deki, Provokasyonlar, ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı