Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 00:55 Bu haber 509 kez okundu
 
TEŞKİLATTA İNKAYA İSMİ AĞIR BASIYOR
Bayrağı devraldığı ilk günden bu zamana kadar başarılı bir grafik çizen İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, kurultay öncesinde adaylığını açıklamıştı. Teşkilat içerisinde delegelerin büyük bir kısmının İnkaya'yı destekleyeceği kulislerde konuşulmaya başlandı.
Gündem Haberi


İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı için adaylar bir bir adaylıklarını açıklamaya başladı. Mevcut Başkan Mehmet İnkaya'nın çizdiği başarılı grafikten dolayı delegelerin büyük bir çoğunluğunun başkanlık koltuğunda yeniden İnkaya'yı görmek istedikleri ifade edildi.

Rakip partilere karşı bile insani ve hoşgörülü bir politika izleyen kırıcı ve ayrıştırıcı söylemler yerine birleştirici ve bütünleştirici olmayı seçen Başkan İnkaya'nın aday olacağını açıklaması partililerce büyük bir sevinçle karşılandı.

Kurultay çalışmalarına hız veren İnkaya'yı diğer adaylardan öne çıkaran artılardan bazıları bütünleştirici olması.

 

BEYEFENDİ KİŞİLİĞİ İLE BİLİNİYOR

Mevcut Başkan İnkaya, toplumun her kesiminde beyefendi kişiliği ile biliniyor olması üyelerin İnkaya ismi üzerinde ittifak etmesini sağlıyor. Her durumda demokrasinin üstünlüğünden bahseden ve parti içerisinde ki uygulamalarında da bunu yansıtan İnkaya'nın yeniden göreve seçilmesine neredeyse kesin gözüyle bakılırken sataşmalara ve polemiklere prim vermemesi de partililerin takdir etttiği bir başka durum olarak göze çarpıyor.

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: TEŞKİLATTA, İNKAYA, İSMİ, AĞIR, BASIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı