Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 00:23 Bu haber 177 kez okundu
 
SON MADALYA BÜKÜCÜ...
‪Finlandiya’da tertiplenen Avrupa Down Sendromlular Atletizm Şampiyonasında milli sporcumuz Afyonkaahisarlı Münevvere Yılmaz madalyaları bir bir topladı.
Spor Haberi


Afyonkarahisarlı Münevvere Finlandiya'da ki şampiyona da Gülle Atma branşında tam 4 madalya alarak ülkemizi en güzel şekilde temsil etti. Gün içerisinde yapılan diğer müsabakalarda Özel Sporcumuz Münevvere Yılmaz Gülle Atma branşında 5.99’lük derecesi ile Altın Madalaya alır iken, 800 Metre’de 4.34.32 lik derecesi ile Avrupa 3.lüğü elde ederek Bronz Madalya aldı.

Milli sporcumuza Afyonkarahisar'ın siyaset ve cemiyet yaşamından pek çok isim ise sosyal medya hesaplarında tebrik mesajları yayınladı.

Federasyonumuz Down Sendrom Atletizm Milli Takımı Finlandiya düzenlenen Avrupa Şampiyonasında Özel Sporcumuz Ali Topaloğlu ile Gülle Atma’da 10.96cm lik atışı ile Avrupa ve Dünya rekoru kırarak Avrupa Şampiyonu oldu.

DİLARA ÇEVİK BİR ALTIN BİR GÜMÜŞ MADALYA

Özel Sporcumuz Dilara Çevik ise yapılan müsabakada 800 Metre’de 5:53:04 lük derecesi ile Avrupa Şampiyonu olur iken, Gülle Atma branşında 4.80’lik derecesi ile Avrupa 2.liği elde ederek Gümüş Madalya aldı.

BAŞKAN BİROL AYDIN TEBRİK EDİYORUM

Finlandiya-Tampera Şehrindeki Avrupa Şampiyonasında 7 Altın ,10 Gümüş ,7 Bronz Madalya alarak tarihe adını altın harfler ile yazdıran Milli Takımlarımızı, Kafile Başkanımız Sadettin Akçi’yı Antrenör kardeşlerimi ve Ailelerimizi tebrik ediyorum dedi.

 

Kaynak: Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: SON, MADALYA, BÜKÜCÜ...,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı