Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 20:35 Bu haber 294 kez okundu
 
SON DAKİKA - O YAŞ GRUBUDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAPSAMINDA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan biraz önce külliyeden ulusa seslendi.
Gündem Haberi


Covid-19 pandemisi nedeniyle tedbirlerin artırıldığını ifade eden Erdoğan salgınla alakalı verileri paylaşarak söze başladı. 20.921 Enfekte, 425 can kaybı ve 484 vatandaşımızın sağlığına kavuştuğunu ifade eden Erdoğan kendi sağlık araç ve gereç ihtiyaçlarımızı kendimiz karşıladığımız için dışa bağımlı olmadığımızı ifade etti. Erdoğan 'Temel gıdalarda net ihracatçı olup kendi kendimize yetiyor olmamız bize avantaj sağlıyor' dedi. Tek yapmamız gerekenin ülke olarak salgın tehdidi geçene kadar kurallara uymak olduğunu söyleyen Erdoğan bilim kurulunun tavsiyelerini göz önünde bulundurduklarını ifade etti.

Erodğan ayrıca 'Milletimizden beklentimiz herkesin kendi karantinasını kendisi uygulamasıdır' dedi.

Bu geceden itibaren daha sıkı tedbirlerin alınacağını ifade eden Erdoğan 'Salgınla mücadele kapsamında attığımız adımlara bu gece itibariyle yenilerini ekliyoruz. Bu geceden itibaren ülkemizin 30 büyükşehri ile solunum rahatsızlıkları sıklıkla görülen Zonguldak ilimizi belli istisnalar dışında araç giriş çıkışını 15 gün süreyle kapatıyoruz' dedi.

Ülkemizin tamamında gece yarısından itibaren 20 yaş altı yaş grubu sokağa çıkamayacağını ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız kadar genç nüfusumuzun da önemli bir tehdit altında olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Vatandaşlarımızın sadece temel ihtiyaçlarını gidermek için sokağa çıkmalarını temin etmek tek amacımız yarından itibaren insanların toplu şekilde durdukları yerlerde maske takmaları zorunlu olacak' dedi.

Bir dizi tedbirin kapıda olduğunun sinyalini veren Erdoğan 'İkazlara uymayarak aksi davranışlarda bulunanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır. Kurallara ne kadar iyi riayet edersek salgını o derece kontrol altına alabiliriz' dedi

Son olarak pek çok zor zamanı bu ülkenin dayanışma yoluyla atlattığını söyleyen Erdoğan 'Milletime güvenyorum bu içi boş bir söz değildir. Bugüne kadar nice badireyi birlikte atlattığımız bu aziz millet başlattığımız BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYE hareketle adeta bir destan yazmıştır' dedi

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: SON, DAKİKA, -, , O, YAŞ, GRUBUDA, SOKAĞA, ÇIKMA, YASAĞI, KAPSAMINDA,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı