Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 15:44 Bu haber 1782 kez okundu
 
SEZEN'e Ders Niteliğinde Cevap
Son zamanlarda ayrımcı, kutuplaştırıcı ve ötekileştirici paylaşımlar yapan iktidar partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen'in paylaşımlarına ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz ders niteliğinde yazılı bir açıklama yaptı.
Siyaset Haberi


KEM SÖZ SAHİBİNE AİTTİR 

Ülkemizin birbirinden önemli birçok sorunları var. Malum Kovid-19 salgını, ekonomik kriz, işsizlik, eğitimde, sağlıkta, tarımda yaşanan sorunlar, rejim sorunu, demokrasinin askıya alınmış olması, yargının bağımlılığı, çalışanların, emeklilerin sorunları gibi. 

Bu sorunların yanında asıl önemli sorun, sorunları yaratan ve 18 yıldır halkı bendensin-değilsin diye ayrıştıran, ötekileştiren, sürekli kaos yaratan iktidardır, iktidarın üslubudur, dilidir. Her konuda “ille de benim dediğim olacak” diyen, derken kırıp-döken, hakaret eden, aşağılayan ve halka tepeden bakan bir anlayıştır. 
Bu anlayış, tutum ve davranış biçimlerini, bir süreliğine tuttu ya da tutmuş gibi gösterdiler. Yani bizim halkımız, sanki böyle bir üsluptan yanaymış, bu tür yaklaşımlardan hoşlanıyormuş gibi bir algı yaratmaya çalıştılar. Ancak “kazın ayağı öyle değildi”. Öyle olmadığını da 2019 yerel seçimlerinde gördük. Halkımız sevgiden, hoşgörüden, barıştan, değişimden yana oyunu kullandı ve CHP’yi yerelde iktidar yaptı. 
İktidarın seçim sonuçlarından ders alması gerekirken aynı tutumunu ısrarla sürdürmesi anlaşılmaz bir durumdur. 
Bu saldırgan tutumlarını zaman zaman yerelde de görüyoruz. Akp il başkanı kalkıp facebook da, ana muhalefet partisinin lideri hakkında özel hazırlanmış çakma görüntülerle aklınca “ti” ye almaya çalışıyor. Yetmiyormuş gibi altına da “Ahlaksızsınız” yazılı hashtag atabiliyor.
Biz bu çirkin saldırılara onların üslubuyla cevap verecek değiliz elbette. 

 

 

ÇÜNKÜ “KEM SÖZ SAHİBİNE AİTTİR”. 

Bizim bildiğimiz ahlaksızlar; fethullahın icazetiyle siyaset yapanlardır. 
Bizim bildiğimiz ahlaksızlar; güzelim ülkemizi parsel parsel satanlardır. 
Bizim bildiğimiz ahlaksızlar; “keşke yunan galip gelseydi” diyen fesli deli kadirin önünde el pençe divan duranlardır.
Bizim bildiğimiz ahlaksızlar; 5 maskeyi bile dağıtamayan, vatandaşı sorunlarıyla başbaşa bırakanlardır. 

Biz onların çirkin dilini kullanmayacağız. Her zaman olduğu gibi ısrarla sevgi, hoşgörü dilini kullanacağız. Biz barış dilini, kardeşlik dilini kullanacağız. Çünkü halkımızı ve ülkemizi seviyoruz.
Kamuoyuna saygılarımla…

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: SEZEN'e, Ders, Niteliğinde, Cevap,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı