Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 23:58 Bu haber 542 kez okundu
 
PİŞMİŞ AŞA SU MU KATILDI?
Bolvadin Ticaret Odası Başkanı Uğur Fidan hakkında ki iddialar Bolvadin gündemine bomba gibi düştü.
Gündem Haberi


Afyonkarahisar'ın Bolvadin İlçesinde yıkılan İmam Hatip Lisesinin olduğu yere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapılması planlanan 28 derslik binanın ihalesi geçtiğimiz aylarda Bolvadin'de yapılmıştı.

İhaleyi alan firma bunun üzerine Bolvadin'e gelerek inşaat malzemeleri için ilçede bulunan işletmeleri araştırarak en son Ak Grup adında ki firma yetkilileriyle içinde bulunduğumuz Mart ayının 16'sında anlaşmayı imzalayarak  sosyal medya hesapları üzerinden duyurmuştu. Üzerinden henüz 24 saat geçmeden iddiaya göre Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Uğur Fidan'ın firmasına vermek üzere yaptıkları anlaşmayı bozdukları ifade edildi. İddiaya göre taşeron firmanın TOBB kanalıyla işin mevcut Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Uğru Fidan'a ait firmaya paslandığı belirtildi.

 

 

Bu durum üzerine kamuoyu açıklaması yayınlayan Ak Grup yetkilileri tarafından durumun ticaret etiğine uymadığını  Başkan Fidan'ın ve Bolvadin TSO'da yer alan bir yönetim kurulu üyesinin onlarca kişinin rızkıyla oynadıklarını bu durumu asla kabul etmeyeceklerini belirttiler.

Bu açıklama sonrası henüz Bolvadin TSO Başkanı Uğur Fidan'dan bir açıklama yapılmazken kamuoyunun aklında 'Başkan Fidan ve yönetiminden bazı isimler pişmiş aşa su mu kattı' sorusunu akıllara getirdi.

Firma yetkililerinin bir başka iddiası ise 'Başkan Fidan'ın Bolvadin Sanayi ve Ticaret Odası etiketini kullanması'  yönünde.

Ak Grup yetkililerinin söz konusu taşeron firmaya, işin Uğur Fidan'a verilmesi yönünde ciddi baskı geldiğini ifade etmeleri de bir diğer iddia olarak göze çarpıyor.

İşte skandal olay sonrasında mağdur olduğunu iddia eden firmanın  'Zorunlu Kamuoyu  Açıklaması';

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: PİŞMİŞ, AŞA, SU, MU, KATILDI?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı