Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 22:04 Bu haber 1581 kez okundu
 
ÖZEN ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNDEN ANLAMLI GECE
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Özen Özel Eğitim Merkezi Kurucu Müdürü Sabriye Eberliköse Okçu ev sahipliğinde bir etkinlik düzenlendi.
İlçeler Haberi


Bolvadin Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen engelliler günü etkinliğinde protokolde hazır bulundu.

 

İstiklal Marşı ve Saygı duruşuyla başlayan programda açılış konuşmasını Kurum Müdürü Sabriye Eberliköse Okçu gerçekleştirdi. Okçu açılış konuşmasında protokolü selamladıktan sonra ‘Özen Özel Eğitim Merkezi ailesi olarak amacımız, akranlarından anlamlı farklılıkları olan bireyleri destek eğitim programıyla, özel yöntem, personel araç gereç kullanarak ilgileri ihtiyaçları yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda hayata hazırlamaktır’ dedi.

 

Sonrasında bu özel güne dair kürsüye gelen konuşmacı Psikolog Şeyma Yenel. Özellikle ailelerin bu sıkıntılı süreçte neler yaşadığına dair bilgiler verdi. Yenel konuşmasında  ‘Her anne-baba birçok zahmete katlandıktan sonra dokuz ay boyunca bekledikleri bebeklerinin sağlıklı olması hayalini kurarlar. Ne yazık ki bazen çocukların sağlıkla ilgili yolunda gitmeyen durumları olduğu haberini alırlar ve o hayallere bir dur demek zorunda kalırlar. Kuşkusuz bir aileiçin en sarsıcı durumlardan biriside evlatlarının hayatı boyunca birlikte yaşayacağı bir engelinin olduğunu öğrenmesidir’ dedi. Konuşmasının sonunda ‘Her çocuğun üç ebeveyni vardır. Annesi, babası ve anne-baba arasındaki ilişki. En önemli ebeveyn ise üçüncü olanıdır’ diyen Yenel, salondan büyük alkış aldı.

 

Engellilere yönelik hazırlanan program, renkli görüntülere sahne olurken Bolvadin Yanık Kışla Ekibinin halk oyunu gösterisi de ilgiyle takip edildi.

 

‘Eğitimde feda edilebilecek birey yoktur’ misyonuyla eğitim öğretime devam eden Özen Özel Eğitim Merkezi Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesinde 2007 yılında açıldı. 5 farklı programın uygulandığı okulda ‘Zihinsel Engelliler Destek Eğitim Programı’, ‘Bedensel Engelliler Destek Eğitim Programı’, ‘İşitme Engelliler Destek Eğitim Programı’, ‘Yaygın Gelişimsel Destek Programı’ ve ‘Özel Öğrenme Güçlüğü Eğitim Destek Programı’ yer almakta.

 

 

Haberin Fotoğraf Arşivi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: ÖZEN, ÖZEL, EĞİTİM, MERKEZİNDEN, ANLAMLI, GECE,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı