Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 01:16 Bu haber 1296 kez okundu
 
İŞTE O SÖZLEŞME
Ak Grup ve Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı arasında yaşanan gerginlik tırmanıyor.
Gündem Haberi


TOBB'un Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde yaptıracağı derslik için ihale düzenlenmiş ardından ihaleyi alan taşeron firma önce Ak Grup ile sözleşme imzalamış ardından da Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uğur Fidan'a ait firmayla anlaşma yaptığı iddia edilmişti. 

Gerilimin yükseldiği iki gruptanda peşpeşe gelen açıklamaları objektif habercilik gereği okuyucularımızla buluşturmuştuk. Gerilimin son perdesinde cevap hakkını kullanan Bolvadin TSO Başkanı Uğur Fidan 'Ak Grup ile taşeron firma arasında herhangi bir sözleşme olmadığını' söylemişti.

Başkan Fidan'ın açıklamasının ardından Ak Grup yetkilileri son bir açıklama yaparak taşeron firma ile yaptıkları sözleşmeyi gözler önüne serdi.

İşte o sözleşme ve yapılan son açıklama...

 

 

Gerekli ve Son Açıklamadır....

Akşam Saatlerinde yaptığınız açıklamaya cevaben gerçekleri sıralıyoruz.

1.) Iddia ettiğiniz gibi firmamıza gelen arkadaş yetkisiz biri değil ve yılların insaat mühendisi ve ilgili şantiye şefidir.

2.) Biz pazarlığı ve anlaşmayı ilgili şantiye şefiyle değil Ankara da Mukim dostum N & T GRUP Mikser Sahibi Ata Bey vasıtasıyla Firmanın sahibi Müteahhit Olgun Gür beyle Ata beyin aracılığıyla anlaşılmıştır.

3.) Bu anlasma neticesinde Firma sahibi Olgun beyin talimatıyla Şantiye şefi Serkan TARHAN is yerimize gelerek ilgili sözleşme taraflar arasında imzalanıp onaylanmak üzere Firmaya gönderilmiştir.(Bahsettiğiniz gibi koskoca firmayla teklif mektubu ile resim çekilip ) sosyal medyaya atılmaz böyle komik bir açıklama yapılmaz..

4.) Beyanınızda hem sözleşme yok diyorsunuz sonra kendinizi yalanlayıp imzayı atan yetkili degil diyorsunuz sözleşme yoksa o firma yetkilisi acaba neyi hangi belgeyi imzaladı.

5.) Esas ve önemli olan konuya neden Cevap vermediniz. Muteahhit Firmaya T.O.B.B kanalıyla telefon ettirdinizmi.

6.) 17 03.2020 günu saat 18 civarında sizi telefonla aradığımda verdiğiniz cevap bu isi neden yaptığınızın ispatıdır.

7.) Ve son olarak ilgili firma yetkilisi bizden sözleşmeyi iptal etmek üzere istediginde bize nasip olmayacak içerisine entirika karışan bi işin nasibin ALLAH tan geldiğine sonsuz inanan bizler kosulsuz iade ettiğimizi bildiginiz halde neden sözleşmeyi göstersinler dediniz.

8.) Yaptığınız işleri sayıp diger firmalarda T.S.E Belgesi olmadığını iddia ederek sizden haric bütün firmaları ve Yapi Denetim Şirketlerini zan altında bıraktınız.

9.) Bi kac tane yaptığınız işi saydınız saymadiginiz geriye kalan tüm Bolvadin ve Civardaki projeleri diger beton firması ve AK GROUP olarak biz yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz...

Sözlerimize son verirken tekraren hayırlı uğurlu olsun deyip ALLAH a havale ediyoruz...

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: İŞTE, O, SÖZLEŞME,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı