Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 01:25 Bu haber 235 kez okundu
 
İLK CORANAVİRÜS VAKASI TESPİT EDİLDİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Coronavirüs ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Koca, Coronavirüs şüphesi olan bir vatandaşın testinin pozitif çıktığını ifade etti...
Sağlık Haberi


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bugün 00.30’da basın mensuplarının karşısında açıklamaya yapacağı bilgisi kaydedilmişti.

Koca, 15-20 dakika kadar gecikmeli olarak çıktığı basın toplantısında bir vatandaşta koronavirüs tespit edildiğini ifade etti.

Bakan Koca açıklamasına, “Türkiye olarak koronavirüs sürecinde büyük bir başarı gösterdik. Komşu ülkeler bizim aldığımız sıkı tedbirleri almadılar. Bizim de salgına karşı yürüttüğümüz strateji ve eylem planındaki direncimiz hiç azalmadı, kat kat arttı. Küresel salgınların kaçınılmaz tarafları var. Direnç hangi düzeyde, tedbirler hangi kesinliklte olursa olsun bazı sonuçları engellemek mümkün değil.” ifadeleri ile sözlerine başladı.

“Hasta, virüsü Avrupa’dan kaptı”

Koca,  “Bu an burada olmamın nedeni, bu saate dek gösterdiğimiz şeffaflıktır. Size üzücü ama korkutucu olmayan haberi bildirmek istiyorum. Bu akşam saatlerinde bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Hastanın virüsü Avrupa’dan aldığı tespit edilmiştir. Hastamız bir erkektir. Aile bireylerin hepsi gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir. Hasta mahremiyeti korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Tanı erken konulmuştur virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır. Ülkemiz yayılmayı önleyici tedbirler alınmıştır.” dedi.

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: İLK, CORANAVİRÜS, VAKASI, TESPİT, EDİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı