Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 19:55 Bu haber 910 kez okundu
 
Happy Birthday GÜZBEY
Gündem Haberi


Seyyah oldum dolaştım şu alemi,                                   

Ah güzelim, senin gibi bir vefasız görmedim ben.

Hayırsızı kitapsızı zalimi…

Bal böceğim, senin gibi bir insafsız görmedim ben.

 

‘Ayı, Lambaya Puf De, Bal Böceği, Arkadaşım Eşek’ gibi birbirinden güzel eserlere imza atan rahmetli Barış Manço’nun bu ayın başında ölüm yıldönümüydü. Bizlere birbirinden güzel eserler bırakan bu güzel insana yazımızın başında yer vermezsek olmazdı.

Gelelim Gündem Gurmesi’nin bugün ki konusuna… 

Geçtiğimiz hafta Afyonkarahisar’dan rüzgar gibi bir bakan geçti. Enerjisi, karizması ve stratejileriyle büyük işlere imza atan ve aynı zamanda ülkemizde adaletin kılıcı olan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül…

O da adaletin uzun adamı…

Aynı zamanda Fetö ile mücadele konusunda tavizsiz bir isim… Öyle bazıları gibi önceden Fetösever olup da sonradan 180 derece dönenlerden de değil üstelik. En başından beri bu eli kanlı hain örgütün karşısında dimdik mücadele verenlerden. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek gibi tıpkı.

Adalet Bakanı Gül’ün ilimize gerçekleştirdiği ziyarette dikkatimizi çeken bazı durumlar oluştu. Normalde Megabirlik Baş Müdürü Mehmet Emin Güzbey böyle bir ziyareti asla kaçırmaz adım adım takip ederdi. Ancak her ne sebeptense kanalda kalmayı tercih etti. Bakanı kanala getirme girişimleri il teşkilatınca kabul görmemiş olacak ki Bakan Gül kanal binasına götürülmedi. Aynı şekilde Afyon Ticaret Odasıda ‘PAS’ geçilen yerlerden bir tanesi diye tahmin ediyorum.

Mehmet Emin Güzbey’in Fetö üyeliğinden yargılanması ATSO Başkanı Hüsnü Serteser’i son derece zor durumda bırakmıştır süreç devam ettikçe de Serteser ve yönetim kurulunun diğer üyelerini zorda bırakmaya devam edecektir. Yapılması gereken en sağlıklı hareket tarzı Mehmet Emin Güzbey’in bu süreçte kanalda ki görevinden uzaklaştırılması olacaktır. Aksi halde kan kaybını durdurmak pek mümkün görünmüyor. En azından kanalda ki kadim dostumla yaptığımız mütalaalar beni bu düşünceye sevk etti. Elbette takdir tasarruf Megabirlik’in…

Kim bilir belki de kendisinde ‘Ak Parti İl yönetiminin ziyaret kapsamında Adalet Bakanını nasılsa kanala getirirler’ diye ümitvari bir düşünce hasıl olmuş olabilir. Lakin Adaletle Kalkınma Partisi İl Teşkilatı böyle bir hataya bu sefer düşmeyerek son derece isabetli ve başarılı bir program yürüttüler Adalet Bakanı adına…

Zira hali hazırda Fetö üyeliği ile yargılanan birine her ne sebepten olursa olsun Adalet Bakanını götürmek büyük bir fiyasko olur bunu ne Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ne de kamuoyuna anlatamazlardı.

Bu bağlamda Afyonkarahisar Ak Parti İl Teşkilatını kutluyorum.

Yürekten tebrikler…

Yargı süreci devam ettiği müddetçe umarım bu tavırlarını sürdürürler ve partilerini zor durumda bırakmazlar.

Aynı şekilde Gençlik Kolları da…

Gözümüz özellikle Gençlik Kollarının üzerinde… Fotoğrafı görünce o dönem için il başkanına bu durumu aktardığımda bana 'Bizim gençlik kollarının düzenlediği bir durumdu biz organize etmedik bilmediğin şeyler var konuşalım' demişti ve benden facebookta bu duruma ilişkin gönderimi kaldırmamı talep etmişti.

Samimiyetlerine güvenerek o paylaşımı kaldırmıştım. İşte o yüzden gözümüz kulağımız bu mart ayında gençlik kolunda olacak.

Umarım Gençlik Kolları geçmişte yaptıkları gibi martın 26’sında ellerinde pastayla ‘Happy Birtday Güzbey’ moduna girip Baş müdüre doğru koşturmazlar. Zira böyle bir durum oluşursa, 15 Temmuz’da bu vatan için kanını döken 249 şehidin ve kamunun haber alma hakkı adına, bizzat bu köşeden konuyu işleyeceğimiz iyice akıllara kazınmalıdır.

Şehitlerimiz gibi canımızı veremesek de, şahsım ve ekibim ‘Nerede ne kadar Fetöcü varsa ve ayrıca bu vatan hainlerine yardım ve yataklık eden ne kadar yancı hain varsa hepsiyle mücadele etmekten geri durmayacağız.’

 

 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: Happy, Birthday, GÜZBEY,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı