Haber Detayı
16 Nisan 2020 - Perşembe 12:18 Bu haber 922 kez okundu
 
GÜZBEY'in FETÖ'den ALDIĞI TALİMAT
ÖZEL HABER Haberi


‘Sen var ya sen yalandan daha yalansın yalansın
Kapıma bir gün ipe ipe geleceksin
Söküklerini dike dike gideceksin.

İhanetinin bedelini sende bir gün ödeyeceksin,
Kapıma bir gün ipe ipe geleceksin
Söküklerini dike dike gideceksin’

 

 

Hilal Cebeci…

90’lı yılları kasıp kavuran şarkıcılardan bir tanesi…

Son derece alımlı, zayıf ve ince… İlimizde bazılarının asistanlarında aradığı kriterlerin hemen hemen hepsine sahip. Yukarıda ki dörtlüğüyle bir dönem epey gündem meşgul etmişti. Cesur pozlarıyla bilinen Cebeci, bu aralar yeni projeler üzerinde çalışıyor.

Her zaman ki gibi kültür sanat dozumuzu da aldığımıza göre artık konumuza geçebiliriz.

Uzunca bir süredir peşinde olduğum bir köşe yazısı vardı.

Tecrübeli kalem Ömer Mazi’nin 20 Mayıs 2013 tarihinde Odak Gazetesinde yayınlanan herkesin bildiği ama ne hikmetse arşivlerde kimselerin bulamadığı o köşe yazısına nihayet ulaştık.

Hatırlar mısınız bilmem ama sık sık Mehmet emin Güzbey ile Fetö terör örgütü lideri arasında özel bir bağ olduğuna dikkat çekmiş ve bağlantılarını farklı örneklerle gözler önüne sermiştik.

Buna istinaden Mehmet Emin Güzbey tek kelime yazamamış hatta bizlere sükutunun sebebi ikrarı mı acaba diye sorgulatmıştı.

İşte Mehmet Emin Güzbey ile Fetö arasında ki bağı o dönem ODAK Gazetesi’nde çalışan Ömer Mazi’nin yazısı gözler önüne seriyor.

Yazıyı birazdan okuyacaksınız.

Ancak;

Mehmet Emin Güzbey’in salından bir türlü kopamayan, etrafında bulunan Milletvekillerine, Siyasi Parti Temsilcilerine, Bürokratlara, Kanal Ortaklarına, Programcı Arkadaşlara ve buna benzer ilişkisi bulunanlara sormak istiyorum.

 

            

 

Bu yazıyı okuduktan sonra da hala bu adamı korumaya devam edecek misiniz, yoksa artık devletine milletine faydalı bireyler olmak yolunda bir adım atacak mısınız?

Ali Küçükkartal kin ve nefretle değil belgeyle hareket ettiğinin farkına ne zaman varacaksınız!

İşte Odak Gazetesi’nde yayınlanan Odak Gazetesi’nin Fetö ile ilintili olduğunu itiraf edercesine gözler önüne seren o köşe yazısı…

 

‘ODAK Gazetesi’nin 19 yıllık hikayesi…

Bir varmış bir yokmuş, evvel zamaniçinde kalbur saman içinde4 kardeş gazete kurmaya karar vermiş. Mehmet Emin, Hayrettin, Nadir ve Gürani Güzbey kardeşler 1995 yılında  Afyon’un 4. Yerel gazetesini çıkartma kararı alıyor. Ama ellerinde ne matbaa, ne de grafikçi var. Mehmet Emin Güzbey, Afyon’dan toplanan haberleri yanına alarak Pazar günü Eskişehir’de giderek Yılmaz Karaca’nın gazetesine kamp kuruyor. Gazetenin dizgi işlemleri yapıldıktan sonra aynı gün baskısı tamamlanıyor.

Mehmet Emin Güzbey tek başına bin adet basılan gazetenin kırımını yapmaya başlıyor.

Zenci Turist Zannettiler

Kırım sırasında gazetenin mürekkebi Mehmet Emin Güzbey’in teri ile karışınca kömür madeni işçilerinden farkı kalmıyor. İşi bitirmenin heyecanı ile ilk gazete baskısından sonra elini yüzünü yıkamadan Afyon’a gelen Mehmet Emin Güzbey ‘i görenler zenci turist zannederek lokum satmaya çalışıyorlar. Güzbey derdini anlatmaya çalışırken terlemesi ve boyaların akması ile gerçek anlaşılıyor. Lokumcuların turist bulduk diye lokum satma umutları boşa çıkıyor.

Günlük olun baskısı yapılıyor

Mehmet Emin, Hayrettin, Nadir ve Gürani Güzbey’in muhabir olarak toparladıkları haberler Eskişehir’de haftalık Odak Gazetesi haline geliyordu. O zamana kadar Afyon’da Türkeli, Kocatepe ve Zafer gazeteleri çıkıyordu. Odak bu 3 gazetenin yanında 4. Yerel gazete olarak çıkmaya başladı.

6 ay boyunca haftalık çıkan gazetenin günlük çıkması için baskı yapılıyor. Baskı yapanların başını Av. Mehmet Çelikörs çekiyor. Çelikörs’e bir şartla günlük çıkarız diyor Güzbey kardeşler. O şart da sen köşe yazarsan. Av. Mehmet Çelikörs tamam yazarım dedikten sonra günlük çıkmanın planları yapılıyor. Çelikörs 10 yıl boyunca önce ‘Mutioğlu’ mahlasıyla yazıyor sonra da ismini kullanarak.

Gülen, 10 Ocak’ta çıkın dedi.

Odak gazetesi 1 Ocak 1996 yılında günlük olarak çıkmaya karar veriyor. Ancak aralık 1995  ortalarında Ankara’da yapılan TÜSİAV Ödül gecesinde  Afyon’un meşhur hocalarından Sezai Hoca Mehmet Emin Güzbey’i Fethullah Gülen Hocaefendi ile tanıştırıyor. Sarraf Kamil Türe tarafından Gülen Hocaefendi’nin kendi el yazısı ile yazdığı konuşmalar Odak Gazetesi’ne getirilip yayınlanıyordu. Gazete’nin 1 Ocak’tan itibaren günlük yayın hayatına aşlayacağını öğrenen Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ‘Neden 1 ocakta çıkıyorsunuz?.10 Ocak’ta Ramazan başlayacak. Mübarek ayla birlikte başlayın daha hayırlı olur’ demesi ile Güzbey kardeşler, Gülen Hocaefendi’nin tavsiyesi üzerine Odak Gazetesi’ni 10 Ocak 1996 yılında günlük çıkarmaya başlıyor. 19 yıldır aralıksız olarak çıkan Odak Gazetesi Afyon’da adeta basın akademisi gibi oldu.,Bugün şehirde gazetecilik yapanların %8’i0 Odak Gazetesi’nde çalıştı. Birçoğu mesleğe burada başladı.’  (20 Mayıs 2013 Pazartesi  - Odak Gazetesi – 7. Sayfa – 5345. Sayı )’

 

 

Hani yakın zamanda bir ‘dayı’ vardı ya ‘Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz’ diyen. Ben daha size ne yazayım ne anlatayım. 

Kendileri diyorlar bunu Ali Küçükkartal demiyor.

Gelin olaylara en başından bakalım…

Mehmet Emin Güzbey …

1962 doğumlu…

Vali Hakan Yusuf Güner’i hatırlarsınız. Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminde Afyonkarahisar’a gelip ‘Ben özel yetkilerle geldim’ diye ortalıkta kasım kasım kasılan bir vali vardı. Şu an da merkeze çekildi. O dönem Mehmet Emin Güzbey ile aralarından su sızmıyordu. Davutoğlu’nun görevlendirmesiyle geldiği için ‘Enişte’ kontenjanından yararlanan Mehmet Emin Güzbey ile iş tuttuklarını kime sorsanız söyler. Yine aynı dönem ilimizde bulunan Osman Çabuk isimli Savcı’da bu bağlamda Mehmet Emin Güzbey ile yakın ilişkiler içerisindeydi. Öyle ki bir ara Mehmet Emin Güzbey, Savcı Çabuk’un ismini bir parka verdirtmek için epey efor sarf etti.

Peki neden?

Nedenini hemen izah edelim.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası hiçbir yerel gazetenin haberi olmazken ilk olarak pek çok haber Odak Gazetesi’nde yayınlanır bunu da kamuoyu ‘vay be adamlara bak gazetecilik yapıyorlar’ diye düşünürdü.

İşin aslı, hiçte öyle değil oysa ki!

Mehmet Emin Güzbey’in Fetö ile olan bağlantılarını göz önünde aldığımızda Fetöcülerin dosyasını yine fetö ile bağlantıları olan ve ancak günümüzde yargılanmasına başlanan Mehmet Emin Güzbey’e vermeleri de ayrı bir ironi.

Fetö ele başısının o dönem süreci köpürtmek için örgüt ile ilişkisi olanlara talimat verdiği ulusal gazetelere çıkmıştı.

 

Kamuoyu adına soruyoruz;

Osman Çabuk, Hakan Yusuf Güner’in bu dosyaların bilgilerini Mehmet Emin Güzbey’e vermesinin asıl nedeni nedir?

 

Hakan Yusuf Güner gerçekten başarılı bir vali ise neden merkeze alınmıştır?

 

Osman Çabuk’un Başsavcı olmasına kesin gözüyle bakılırken neden olmamış ya da olamamıştır?

 

***

 

DELİL KARARTMA ve YURT DIŞI YASAĞI

Kütüphaneler toplumların birikimlerini muhafaza eden kitap yurtlarıdır. Bu tanımın dışında kütüphanelerin bir başka görevi de toplumsal hafızaya ışık tutmak amacıyla yerel yayınları muhafaza eden ve kamunun hizmetine sunan yerlerdir. Yerel gazetelerin her bir sayısı kütüphanelerde muhafaza edilir. Ancak söz konusu Fetö’den yargılanan Mehmet Emin Güzbey olunca ve Fetö ilişkileri yazılıp çizilmeye başlanınca durum farklılık gösterebiliyor. Bugün Afyonkarahisar da yerel gazetelerin arşivlendiği kütüphaneye gittiğinizde Odak sayısının bazı nüshalarının eksik bazı nüshalarının ise koparılmak suretiyle yok edilmeye çalışıldığını görebilirsiniz.  Daha sonrasında kendi arşivimle kıyasladığımda eksik olan sayıların Mehmet Emin Güzbey’in Fetö ile ilgili bağlantılarıyla alakalı olduğunu gözlemledik. Kamuoyu vicdanı adına soruyoruz

Sürekli yurt dışına çıktığı bilinen Mehmet Emin Güzbey’in bu girişimi Delil Karartmak adına yaptığı bir eylem olma ihtimali olabilir mi?

Delil karartan birisinin üzerinde yurt dışına çıkma yasağının olması ve toplum içerisinde elini kolunu sallaya sallaya gezmesi yürütülen Fetö süreci adına ne kadar sağlıklıdır?

 

 

***

 

 

BU ADAMIN SALINA GİREN ŞAHSİYET SİZLERSİNİZ BİZLER DEĞİLİZ!

Yarın yargı kararını verdiğinde ‘Henüz süreç devam ediyordu’ gibi bir mazeret sunacağınızın da farkındayım.

Lakin bana şunu söyleyin bugün Fetullah Gülen’in de pek çok davası devam ediyor. Sırf davası devam ediyor diye Fetullah Gülen’e terörist diyemeyiz gibi bir angajmana sığınabilir misiniz?

Belki farkında değilsiniz ama şu an tam da yaptığınız bu.

Fetönün yayın organı olan herkul.org ile 17/25 aralık sonrasında aynı manşeti atanlarla yarenlik ediyorsunuz beyler…

Unutmayın ki yaptığınız yardım ve yataklıktır…

Allah sizleri ıslah etsin!

Ne doğum günü kutlamalarınızı ne devletin zirvesini apar topar bu adamın yanına götürme çabalarınızı, ne de karşısına güç olarak kurduğunuz medya organını 10. yılında bu adama altın tepside sunduğunuzu; ne ben ne de basın tarihi asla unutmayacak. Yargıya olan sonsuz inancımız da bizleri haksız çıkartmayacaktır.

Yargı hususunda Ali Küçükkartal olarak bu ve buna yataklık eden kişiler hakkında geçmişte olduğu gibi atide de iş birliğine açık olduğumu Yüce Türk Adaletine beyan eder aldığım tüm tehditlere rağmen bir adım dahi geri adım atmayacağımı ve zerre kadar korkmadığımı bilmenizi isterim.

 

 

 

       

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: GÜZBEY'in, FETÖ'den, ALDIĞI, TALİMAT,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
2
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
3
Trabzonspor
53
0
3
8
15
26
4
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
5
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
6
Başakşehir FK
53
0
3
8
15
26
7
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
8
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
9
Galatasaray
50
0
4
8
14
26
10
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
11
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
12
Sivasspor
49
0
5
7
14
26
13
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
14
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
15
Beşiktaş
44
0
8
5
13
26
16
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
17
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
18
Alanyaspor
43
0
7
7
12
26
19
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
20
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
21
Fenerbahçe
40
0
8
7
11
26
22
Göztepe
37
0
9
7
10
26
23
Göztepe
37
0
9
7
10
26
24
Göztepe
37
0
9
7
10
26
25
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
26
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
27
Gaziantep FK
32
0
10
8
8
26
28
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
29
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
30
Denizlispor
31
0
11
7
8
26
31
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
32
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
33
Antalyaspor
30
0
10
9
7
26
34
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
35
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
36
Gençlerbirliği
28
0
12
7
7
26
37
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
38
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
39
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
40
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
41
Kasımpaşa
26
0
14
5
7
26
42
Konyaspor
26
0
10
11
5
26
43
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
44
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
45
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
46
Yeni Malatyaspor
25
0
13
7
6
26
47
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
48
Çaykur Rizespor
25
0
15
4
7
26
49
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
50
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
51
MKE Ankaragücü
23
0
13
8
5
26
52
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
53
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
54
Kayserispor
22
0
14
7
5
26
Haber Yazılımı