Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 16:26 Bu haber 2336 kez okundu
 
GÜZBEY FETÖ'den YARGILANIYOR
Kapanan Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Mehmet Emin Güzbey, hakkında savcılığa verilen dilekçe sonrası Fetö soruşturması kapsamına alındı.
Gündem Haberi


FETÖ&GÜZBEY İLİŞKİSİ

Afyonkarahisar’da bir internet sitesinin iddiasına göre Fethullah Gülen’in talimatıyla 24 yıl önce yayın hayatına başlayan Odak Gazetesi’nin bir dönem Fethullah Gülen’e ait sözlere iç sayfalarda sürekli yer verdiği iddiasını Gündem03 olarak kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Yine eli kanlı terör örgütüne ait dersanelerin haberlerinin abartılı bir şekilde yapıldığını ve Afyonkarahisar’da adeta Fetö’nün yerel yayın organı olduğu iddiasını da satırlarımıza taşımış bu ve buna benzer haberlere 17/25 Aralık’tan sonra da devam edildiğini okuyucularımızla paylaşmıştık.

Haber merkezimizin yaptığı derin araştırmalar sonucunda Fetö yayın organı olarak bilinen ve kapatılan Herkul.org sitesinde yayınlanan bir haberi Zaman Gazetesiyle birlikte eş zamanlı olarak manşetten işlediklerine ilişkin bilgiye ulaştık.

Tarihler 16 Kasım 2013’ü gösterdiğinde Zaman Gazetesi ve Güzbey ailesine ait Odak Gazetesi Fetö elebaşısı Fethulllah Gülen’in bir gün önce Herkul.org sitesinde yayınlanan açıklamasını manşetine taşıyarak okuyucularının karşısına çıkıyor.

Herkul.org, Zaman Gazetesi, terör örgütü propagandası yapmaktan dolayı kapatılırken Odak Gazetesine dokunulmamasının nedeni nedir?

Darbe girişimi ve Fetö yayın organlarının kapatılma süreci zamanlama olarak Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminde olması ve Ahmet Davutoğlu ile Güzbey ailesinin akrabalık bağları ‘Güzbeylere çifte standart mı uygulandı’ sorusunu akıllara getiriyor.

 

 

 

 

 

Hüsnü Serteser Güzbey&Fetö İlişkisini Anlatmıştı…

Takvim yaprakları 2016 yılının Eylül ayının dokuzunu gösterdiğinde Mehmet Emin Güzbey’in gazetesinden yazdıkları iftira ve algıdan şikayet eden dönemin ve günümüzün ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, Kanal 3 ekranlarında yayınlanan Saadettin Ulusoy’un moderatörlüğünü yaptığı 3. Boyut programında ve Gazete3 internet sitesinde Mehmet Emin Güzbey’e aynen şu ifadelere yer vermişti ‘NASIL BİR ADAMSIN SEN? KENDİ GAZETENDE FETULLAH GÜLEN’İN AĞZINDAN YAZILANLARA BAK TOBB delegeliklerinde 10 tane TOBB delegesi var, 1 tane HÜRSİAD üyesi var. Nasıl bir koyup üç alınıyor? Yani bu algıyı lütfen yıkalım ama bir şeyi bir kere daha söylüyorum, lütfen 17-25 Aralık’tan önce bu derneğin üyesi olup da bunların içinde de yani bu saydıklarımın içinde çok ayrılan var. Son duruma bakacak olursak son durumda bu iş böyle değil  ama biz seçime pazarlık yaparak girdiler şu bu be Mehmet Emin Güzbey senin gazetende bırak Mayıs’ı, mayıstan sonra hatta 17-25 Aralık 2013’ten sonra 2014 de Fetullah Gülen’in bizzat kendi ağzından yazıları yok muydu?’

 

Mehmet Emin Güzbey ve Algı Algoritmaları

Güzbey ailesine ait olan Odak Gazetesi’nin eski imtiyaz sahibi yeni Megabirlik Afyonkarahisar Baş Müdürü Mehmet Emin Güzbey hakkında yaptığımız haberlerden dolayı, İmtiyaz Sahibimiz Ali Küçükkartal’dan şikayetçi olmuştu. Şikayetin konusu ’Sesli yazılı ve Görüntülü Bir ileti ile Hakaret’ olmasına rağmen hukukun üzerinde algı oluşturmak isteyen Mehmet Emin Güzbey şikayetiyle alakalı olmayan –Atso eleştirileri konulu haberler- durumları da harmanlayarak adaleti yanıltmak için tarafımıza dava açtı.

Dava sonucunda adaletin terazisi şaşmadı ve İmtiyaz Sahibimiz Ali Küçükkartal’ın üzerine atılı suçu işlemediğine kamuoyunun menfaati doğrultusunda sadece habercilik faaliyetlerini sürdürdüğüne yargı tarafından karar verildi. En başından bu zamana imtiyaz Sahibimiz Ali Küçükkartal’ın ‘Adalete olan güvenimiz tamdır’ söylemi manasını tamamladı.

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: GÜZBEY, FETÖ'den, YARGILANIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı