Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 16:43 Bu haber 893 kez okundu
 
GÜZBEY – DİM – DONAT ve KGK
Gündem Haberi


15 Temmuz’da ülkemizin üzerine kara bir bulut gibi çökmeye çalışan Fetö Terör Örgütü ve onların kripto uzantılarının kirli geçmişleri gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Pensilvanya’nın Afyonkarahisar şubesi gibi çalışan Mehmet Emin Güzbey’in, Fetö bağlantıları noktasında pek çok belgeyi gözler önüne sermiş ve kamuoyunu bilgilendirmiştik. Fetö üyeliği suçlamasıyla yargılanan Güzbey’in Küresel Gazeteciler Konseyi adı altında uluslararası bir topluluğun Afyonkarahisar İl Temsilciliğini yaptığı bilgisine ulaştıktan sonra konsey hakkında derin bir araştırma yaptım.

 

Küresel Gazeteciler Konseyi ile alakalı olarak il temsilciliklerinden Afyonkarahisar’a baktığımızda Mehmet Emin Güzbey’in imtiyaz sahibi olarak ‘Odak Gazetesini’ adres olarak ise Kanal 3 binasının olduğu adresi verdiğini gördük.

Şaşırdık mı?

Elbette hayır!

Güzbey’in, Fetö bağlantılarını göz önüne aldığımızda ve söz konusu konseyin başkanı olan Mehmet Ali Dim hakkında Fetö ile bağlantısı olduğuna yönelik iddiaları ortaya koyduğumuzda… Ayrıca Güzbey’in yakın dostu olduğunu bildiğimiz Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat’ın Küresel Gazeteciler Konseyi Onursal Başkanlığından Mehmet Ali Dim’in, Fetö bağlantıları iddiası yüzünden istifa etmesi akıllara farklı sorular getiriyor.

 

 

Mehmet Ali Dim’in Fetö bağlantısı yönünde ki iddiaları ile Mehmet Emin Güzbey’in, Fetö üyeliğiyle yargılanıyor olması ve ikilinin yakın ilişkileri organize bir hareketin eseri mi?

Güzbey’in yakın dostluğu olduğunu bildiğimiz Yavuz Donat’ın istifası sonrası sektörde kendine statü edinmek adına her kapıyı çalan Güzbey, konseyde kalarak Fetö bağlantıları olduğu iddia edilen Mehmet Ali Dim ile mi hareket edecek yoksa kadim dostu Donat’ın istifası üzerine delil karartırcasına istifa ederek ‘Ben bilmiyordum’ mu diyecek. Olur da böyle bir cevap verecek olursanız Sayın Güzbey, Türkiye Gazeteciler Federasyonunda Atilla Sertel, Mehmet Ali Dim ve siz birlikte yönetimde değil miydiniz?

Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı olarak karşımıza çıkan isim Mehmet Ali Dim isimli bir vatandaş.  ‘İnternet Haber’ isimli sitede yayınlanan bir habere göre ‘Fetö lehine tweetler’ atan bu şahsın hükümete karşı tavırlı birisi olduğuna kendi sosyal medya profilinde yaptığı paylaşımlardan ulaşmak mümkün.

 

 

 

 

 

YAVUZ DONAT’ın İSTİFASI

Gazeteciler.com’un haberine göre Mehmet Emin Güzbey’in il temsilcisi olduğu Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı Mehmet Ali Dim, Fetö lehine tweetler atmış ve yaptığı basın açıklamasında ‘Erdoğan basın kartına kan bulaştırdı’ demişti. Bunları öğrenen Yavuz Donat ‘Onursal Başkanı olduğu Küresel Gazeteciler Konseyi’nden ivedilikle istifa etti.

Dim ayrıca 17/25 Aralık tarihlerinde Erdoğan ve Bakanların yolsuzluk yaptığına dair yazılar yazarak sosyal medya profilinden paylaşımlarda bulunmuştu.

 

 

 

Abdülhamit üzerinden örneklemelerde bulunarak Ulu Hakan Abdülhamit Han’ı sansürcü ilan ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da aynı asılsız suçlamayla suçlamıştı. Mehmet Emin Güzbey ise 10 Şubat Pazartesi günü Gazete3’ü kullanarak yazdığı Abdülhamit yazısında aynı taktiği kullanıp kullanmadığı merak konusu.

 

Kadim dostu Yavuz Donat gibi istifa mı edecek yoksa eski dostu Mehmet Ali Dim gibi Cumhurbaşkanlığı tenzipleriyle kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi’nde kalarak kirli geçmişini Cumhurbaşkanlığı nezdinde temizlemeye mi çalışacak…

 

 

Çelişkilerin efendisi olarak tabir ettiğimiz ve Fetö’den yargılanan Mehmet Emin Güzbey artık daha fazla Megabirlik’i zor durumda bırakmamalıdır. Mızrak artık çuvala sığmamaktadır. Kendi kirli geçmişini çok ortaklı bir yapı olan ve ilimizin medya kuruluşları arasında yer alan Megabirlik’e bulaştırmaktan vazgeçmelidir.

 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: GÜZBEY, –, DİM, –, DONAT, ve, KGK,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı