Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 17:07 Bu haber 1155 kez okundu
 
GÜZBEY'den GERİ VİTES (R)
Süreç içerisinde meydana gelen bir başka çelişkili durum ise Mehmet Emin Güzbey’in, Araştırmacı Gazeteci Ahmet Uçmak hakkında ki şikayetini geri çekmesi.
Gündem Haberi


Kapanan Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Güzbey’in Fetö  ile olan bağının işaretlerini ‘GÜZBEY FETÖ’den YARGILANIYOR’ başlığıyla kamuoyuna duyurmuştuk.

Süreç içerisinde meydana gelen bir başka çelişkili durum ise Mehmet Emin Güzbey’in, Araştırmacı Gazeteci Ahmet Uçmak hakkında ki şikayetini geri çekmesi.

Geçtiğimiz senenin kasım ayının dokuzunda Mehmet Emin Güzbey’in asılsız şikayeti üzerine İmtiyaz Sahibimiz Ali Küçükkartal ve www.afyonyerelbasin.com haber portalı sahibi Ahmet Uçmak Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğünde ifadeye çağrılmıştı.

Her iki gazeteci hakkında da ‘Sesli, Yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlamasında bulunan Güzbey, bu suçlamayı Ali Küçükkartal’ın ve Ahmet Uçmak’ın Mehmet Emin Güzbey hakkında ortaya koyduğu Fetö terör örgütüyle ilişkilerini gün yüzüne çıkaran haberleri sonrası gerçekleştirmişti.

Bu suçlamaya karşı Ahmet Uçmak, Güzbey’in Fetö bağlantıları noktasında elinde bulundurduğu belgeleri ifadeyi alan memura teslim ederek şikayetçi olmuş, İmtiyaz Sahibimiz Ali Küçükkartal’da şikayet konusu köşe yazılarının basın özgürlüğü kapsamında kamuoyunu bilgilendirmek için ve tamamen gazetecilik sınırları içerisinde faaliyet gösterdiği şeklinde ifadesini vermişti.

Bir süre sonra Gazeteci Ahmet Uçmak, Mehmet Emin Güzbey’in Fetö bağlantılarını ortaya koyan tüm yazılarını www.afyonyerelbasin.com haber portalından kaldırarak Mehmet Emin Güzbey hakkında tarihler 3 Aralık 2019’u gösterdiğinde methiyelerle dolu bir yazı kaleme aldı. Bunun karşılığında ise Mehmet Emin Güzbey hakkında verdiği onlarca sayfalık delil niteliği taşıyabilecek belgeyle destekli şikayetinden de vazgeçti. Karşılığında Mehmet Emin Güzbey’de, Ahmet Uçmak hakkında ki şikayetini ek bir dilekçe vererek geri aldı.

Durum böyleyken Gündem03 olarak kamuoyu vicdanı adına soruyoruz;

1-Mehmet Emin Güzbey, Ahmet Uçmak’ın verdiği fetö belgelerinden dolayı paniklediği için mi söz konusu gazeteci hakkında şikayetini geri çekti?

2-Fetö üyeliği kapsamında 2019/106 sayılı dosya kapsamında yargılanan Mehmet Emin Güzbey daha önce internet medyasını yok sayarken ve üyesi olduğu Basın Birliği Derneğinde internet gazetecilerini derneğe alma konusuna bireysel kanaatince sıcak bakmazken bir anda internet haber portalı sahibi Gazeteci Ahmet Uçmak’ı Kanal 3 binasında ki makam odasında özel olarak neden ağırladı?

3-Ahmet Uçmak’ın ifadesinde verdiği belgelerde neler vardı?

 

Yurt Dışı Yasağı ve Delilleri Karartma İhtimali

Megabirlik Baş Müdürü Mehmet Emin Güzbey’in sık sık yurt dışına çıkış yaptığını biliyoruz.  Bir diğer iddia konusu ise yurt dışında ekonomik faaliyetleri ve bu faaliyetlerin örgütle olan bağlantısı yönünde. Delilleri karartma noktasında Kütüphane de bulunan Odak Gazetesinin önemli nüshalarının eksik olması ise dikkat çekici. Delil niteliği taşıyabilecek pek çok sayı şu anda kütüphane de bulunmuyor. Delilleri karartma noktasında ki olasılıktan dolayı yargının gereken önleyici tedbirleri alacağından şüphemiz bulunmuyor.

Gerek adli mercilerin gerekse basın mensupları olarak bizlerin merakla izlediği bir başka konu ise ilimizin siyaset ve bürokrasi insanlarının bu adama ne derece sahip çıkacağı ve kimlerle nerede nasıl görüşecekleri noktasında olacak. Özellikle bu konu hakkında ki gelişmeleri ilgiyle takip ederek geçmişte Mehmet Emin Güzbey’in kimlerle nasıl ve ne şartlarda bir araya geldiğini ve bundan sonra kimlerin himayesinde ilerleyeceğini önümüzde ki süreçlerde bir bir sizlere aktaracağız.

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: GÜZBEY'den, GERİ, VİTES, (R),
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı