Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 21:27 Bu haber 344 kez okundu
 
GİZLİ KAHRAMANLAR
Onlar Afyonkarahisar'ın gizli kahramanları. Onlar yardıma muhtaçların sağlam dayanağı... Onlar Afyonkarahisar Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı...
ÖZEL HABER Haberi


Koronavirüs(Covid-19) salgını nedeniyle zor bir sürecin içerisinde olduğumuz bu günlerde Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı insanüstü bir mücadele örneği sergileyerek ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaya devam ediyor.

Sessiz sedasız ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan yardımların yanı sıra 65 yaş üzeri yaş almış vatandaşlarımızn sokağa çıkma kısıtlaması olması nedeniyle onların ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışan vakfın başkanı Yaman Şenol ve ekip arkadaşlarının mesailerine bizlerde Gündem03 ailesi olarak tanıklık ettik. İşte o anlar;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AFYONKARAHİSAR SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFININ AMACI
3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununa göre kurulmuş olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının temel amacı fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan kanunla kurulu Sosyal Güvenlik Kuruluşlarına tabi olmayan ve Kuruluşlardan aylık gelir almayan vatandaşlar ile geçici olarak küçük bir yardım veya eğitim ve öğretim imkânı sağlanması halinde topluma faydalı hale ve üretken duruma geçirilecek kişiler bu kanunun kapsamı içindedir. Yardımın temel amacı bir nevi işsizlik sigortası değildir. Vakfın amacı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı sağlamak ve muhtaç olanlara ayni ve nakdi yardım yapmaktır.  Vakfımız Devlet ile yoksul vatandaşlar arasında sosyal yardımların doğrudan ve en kısa sürede vatandaşa ulaştırılması açısından bir köprü görevi görmektedir. 
 
AFYONKARAHİSAR SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFININ KAPSAMI
Fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan kanunla kurulu sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir almayan vatandaşlar ile geçici olarak küçük bir yardım veya eğitim ve öğretim imkânı sağlanması halinde topluma faydalı hale getirilecek, üretken duruma geçirilebilecek kişiler bu Kanun kapsamı içindedir.
(Ek: 30/5/1997 - KHK-572/17 md.) Ancak, sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir alan özürlülerin, tedavi giderleri ile fonksiyon kazandırıcı ortopedik ve diğer yardımcı araç ve gereçlerin kurumlarca karşılanamayan kısmı bu Kanun kapsamındadır.
Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: GİZLİ, KAHRAMANLAR,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı