Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 15:33 Bu haber 692 kez okundu
 
DÜN FETÖCÜ DEDİLER, BUGÜN ÖPÜŞTÜLER #1
Gündem Haberi


Omurga anatomi de sadece omurların dizisi anlamına gelse de toplum nezdinde görünmeyen bir diğer manası da ‘Dik duruş’, ‘Eğilip bükülmeyen’ gibi anlamları da muhteviyatında içerir.

Fetö Terör örgütü Üyeliğiyle yargılanan Mehmet Emin Güzbey’in, Afyonkarahisar’ın dördüncü gazetesi olarak sektöre girdiği o kara günden bu yana diğer basın camiasının şimdiki Güzbeysevicileri o dönem Güzbey konusu açılınca ‘İllallah’ diyorlardı.

Bu nefret o kadar büyük ve görklüydü ki ‘Megabirlik’ denilen oluşum sırf bu adam(!)a karşı bir güç birliği ilkesiyle kuruldu.                 Onca iş adamı onca sermaye ortaya konularak Güzbey hegomanyasını kırmak ve Afyonkarahisar’ın çalkantılı ‘Basın Camiasını’ biraz olsun dinginleştirmek için bir adım atıldı. Güzbey nefretinden yola çıkılarak muhteşem bir medya organı oluşturuldu.

Teknolojinin son tekniğiyle donatılmış cihazlarla bir televizyon kanalı ve baskısı, dizgisi ve vizyonuyla bölgede yarışabilecek durumda bir gazete…

İşe yaramıştı…

Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığına kadar olan süre içerisinde Afyonkarahisar’ın bu eşsiz medya organı, Mehmet Emin Güzbey’i Karaman Mahallesinde ki çiçekli bahçesine hapsetmeyi başarmıştı.

 

  

 

 

 

 

 

Artık kıpırdayamıyordu…

O küçük çiçekli bahçesinden saldırmaya çalıştığı her saniye bu güçlü ekip ‘Dur’ demeyi biliyordu. Bu süreçte hem Afyonkarahisar Basın Camiası rahat bir nefes alıyordu hem de İş adamları Güzbey faktörünü swot analizlerinde düşünmek zorunda kalmıyorlardı.

Güzbey Serteser’e, Serteser Güzbey’e artık karşıt bloklar olmuşlardı. Her ikisinin gazetesinde de birbirilerinin olumlu haberlerini girmek kesinlikle yasaktı.

Manşet Savaşları

Ateş ve su, birbirine fiziksel anlamda taban tabana zıt iki element…

Güzbey ve Serteser’de tıpkı ateş ve su gibi birbirine zıt iki kutup başı haline gelmişti. Manşetlerden ve köşe yazılarından birbirlerine sürekli olarak yalancı, iftiracı gibi ithamlarda bulunuyorlardı. Birbirlerinin şereflerini ve haysiyetlerini ayaklar altına almak için var güçleriyle çalışıyorlardı.

Tüm bunlar yetmiyor ve bir adım öteye giderek birbirlerine üstü kapalı cümlelerle fetöcü demeye kadar işi götürüyorlardı. Bu sırada vefa nedir ömrü hayatı boyunca hiç öğrenememiş enişte Ahmet Davutoğlu ise Güzbey Ailesi’ni Sare Davutoğlu üzerinden koruyup kollamaya başlamış ve Mehmet Emin Güzbey bir anda gücünü Afyonkarahisar basın camiasında yeniden hissettirmeye başlamıştı. İşin içine enişte içerikli siyasi tehditler girince babadan atadan Güzbey’e düşman olan nice köklü yerel gazete sahipleri bile bu Mehmet Emin Güzbey’e biat etmeye başladılar.

Kaleler bir bir düşüyordu…

Her düşen kale Güzbey’e muazzam imtiyazlar kazandırıyor ve asıl amacına adım adım ilerlemesini sağlıyordu…

Asıl amacı… Uzun süredir en büyük hayalim diye yakın dostlarıyla paylaştığı televizyon yayıncılığı yapmaktı…

 

İLK GİRİŞİM FRİG TV FİYASKOSU

Takvimler 2017 yılının güz aylarını gösterdiğinde Odak Gazetesinin şimdiki yerinde büyük bir tadilata girişildi. İki katlı binanın ikinci katında bulunan muhasebe kısmı, haber merkezinin olduğu yere taşınacak ve üst kattan ‘web tv’ yayını yapılacaktı.

Neden web tv şeklinde sorarsanız…

O dönem Mehmet Emin Güzbey’in uydu standartlarında kurulum yapacak maddi gücünün bulunmaması ve Yüksel Elçi’ye ait olan Armoni Web Tv’nin yayınlarını taklit etmek istemesi şeklinde düşünülebilir.

O dönem için Antalya’dan adeta kaçarcasına Afyonkarahisar’a gelen Serdal isimli bir şahısla Rabia Güzbey Erçolak referansıyla el sıkışılarak işe başlanıldı. Gerekli fizibilite çıkarıldıktan sonra yaklaşık 15-20 gün gibi bir süreçte yayına geçileceği ifade edildi.

Aradan 8 ay gibi bir süre geçmesine rağmen Güzbey’in Frig Tv’si bir türlü yayına geçemedi… En sonunda getirdikleri şahsın bu işi beceremeyeceği anlaşılınca Güzbey bu sevdadan vazgeçmek zorunda kaldı.

Ya da öyle göründü…

Şu ana kadar Fetöden yargılanan Mehmet Emin Güzbey’in Kanal 3’ü ele geçirme hikayesinin ilk bölümünü okudunuz.

Toplam yedi seriden oluşan köşelerimizi yayınlamaya devam edeceğiz.

Göze göz, dişe diş…

 

 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: DÜN, FETÖCÜ, DEDİLER,, BUGÜN, ÖPÜŞTÜLER, #1,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı