Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 14:29 Bu haber 4372 kez okundu
 
BUNUN HESABINI KİM VERECEK
Yaklaşık üç ay önce Afyonkarahisar’ın Ordu Bulvarı civarında Kanal 3’e ait kiralık filo aracıyla S.K isimli vatandaşa çarpıp kaçıldığı iddiası Afyonkarahisar gündemine bomba gibi düştü.
ÖZEL HABER Haberi


Olayı Gündem03 haber merkezine düştükten sonra kazazede vatandaşın yaklaşık üç ay önce saat 22:00 sularında çarpıp kaçma olayı yaşadığını ifade etti. Kaza sonrasında gri metalik renkte binek tipi Renault Megane markalı aracın Kanal3’e ait olduğu tespit edildi.

İlginç olayın 62. gününde kanala gittiğinde yanında bir kadınla ve kanalın aracıyla çarptığı iddia edilen İsmail Sagun’un işten çıkartılacağının ifade edildiğini ancak aradan geçen bir haftaya rağmen herhangi bir iyi niyet göstergesi olarak hamle yapılmadığını belirtti. Skandal olay sonrası Baş Müdürleri Mehmet Emin Güzbey’i tekrar aradığını ve herkesin özel hayatı olduğunu kendisini ilgilendirmediğini belirttiği ifade edildi.

KAZA ANI ve GİZEMLİ KADIN KİM?

Kaza anını sorduğumuz kazazede S.K, polise verdiği ifade de olay anını anlatırken durumun şokuyla öncelikle kazayı yapan kişinin aynı kanalda çalışan Hüseyin Güner olarak sandığını ancak sonrasında İnstagram üzerinden kontrol ettiğinde şahsın marjinal tarzından dolayı İsmail Sagun olduğunu teşhis ettiğini ifade etti. İsmail Sagun’a ait ifadeye ulaşan haber merkezimiz ise Sagun’un ifadesinde ‘O gün evinde olduğunu ve hiç dışarıya çıkmadığını söylediğini belirtti.’ Eğer o gün İsmail Sagun ifadesinde belirttiği gibi evindeyse iddia edildiği üzere Baş Müdür Mehmet Emin Güzbey, kazazedeyle olan görüşmesinde neden İsmail Sagun’un adını verdiği ise çelişkinin bir başka boyutunu gözler önüne seriyor. İddia edildiği üzere İsmail Sagun’un yanında gördüğü gizemli kadının kimliği ise tüm gizemini korurken kaza sonrası kazayı yapan şahsın neden kazazedeye çarptıktan sonra durmadığı ve kazanın kasıtlı mı yapıldığı sorusunu akıllara getiriyor.

İşte skandal kaza sonrası kazazedeye ait röntgen ve hasar fotoğrafları;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARACIN ÜZERİNDE Kİ KANAL LOGOSU

Aracın metalik gri renkte olması ve kaput üzerinde herhangi bir logo olmadığı ifade edilirken aracın ön camında ki KANAL3 logolu kartı gördüğünü söyledi. Ayrıca kazazedenin eşinin üç beş gün kadar kanalda çalıştığı için araca daha önceden aşina olduğunu ifade etti. Kaza görüntülerinin mevcut olduğunu ifade eden kazazede Mehmet Emin Güzbey ile ilk temasını şu şekilde anlattı. 62. Günde Mehmet Emin Güzbey’i aradım. Alçıdan çıkınca ayağımın halini gördüm. Psikolojim bozuldu. İncecik kalmış ve hala 2 ay boyunca yürüyemeyeceksin dediler. Ben onlardan herhangi bir maddi destek talep etmedim. Çünkü yargı aşamasında onun sigortası var vs var. Her şey yargı çerçevesinde olsun istedim. Telefon açtım randevu istedim. O gün cenazede olduğunu söyledi. Ertesi gün saat 2 de aramamı istedi. 2’den sonra aradım gittik Enver Bey’in yukarıda ki odasında gayet olumlu, haklı olduğumu bu her zaman arkamda olacağını adamla ilgili ipleri kopartacağını… Tabi Sagun’u araştırırken pek çok şeyini yakaladım. Birçok şeyi öğrendim. Bu Mehmet Emin Güzbey ile çok olumlu geçti. Bir hafta, on gün geçince durum nedir diye aradım. Onun özel hayatı şeklinde cevap alınca daha büyük patronları olan Hüsnü Serteser’i aradım. Hüsnü Bey daha olumlu bir şekilde konuştu. Bu olayı kesinlikle duymadığını aracın kaza yaptığını bile bilmediğini söyledi. İstanbul’da toplantı da olduğunu söyledi. Muammer Bey diye birinin yönetimde olduğunu söyledi. Muammer Türker Bey’i arayarak ona detaylı olarak anlatmamı istedi. Bunun üzerine Muammer Bey bir tutanakla bu olayı yönetime bildireceğini söyledi. Henüz herhangi bir şey olmadı ama ben Muammer Bey’e güveniyorum’ dedi.

Skandal kaza da Mehmet Emin Güzbey’in iddiada ki İsmail Sagun’u neden koruduğunu ve ne tür bir ilişki içerisinde olduğu gizemini korurken Mehmet Emin Güzbey’in bu olayı neden kanal yönetimine bildirmediği ise Mehmet Emin Güzbey’in yönetimi iplemeden bağımsız mı hareket etmek istiyor sorusunu akıllara getiriyor.

     

Skandal kazayla alakalı önümüzde ki günlerde iddia üzerine İsmail Sagun’un yanında ki gizemli kadının kim olduğunu ve kazazedenin iddialarına göre İsmail Sagun’un akrabalarından ne tür tehditler aldığını kamuoyuyla paylaşacağız.

  

 

 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: BUNUN, HESABINI, KİM, VERECEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı