Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 22:16 Bu haber 4091 kez okundu
 
BU NE SORUMSUZLUK MÜDÜR?
Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özçal, Bolvadinlilerin istiklal marşı okuma hevesini kursağında bıraktı.
Gündem Haberi


Daha önce de haberini yaptığımız ve siyasi partizanı mı memur mu belli değil diyerek kamuoyuna duyurduğumuz Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde bu sefer de bir başka memur olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özçal büyük bir sorumsuzluk örneği göstererek camilerden okunması gereken 'İstiklal Marşı' programını müftülük izin vermeyince  belediyeye bildirmeyi unuttu.

Kovid 19 salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına evlerinden iştirak etmek isteyen binlerce Bolvadinli vatandaşın istiklal marşı okunmaması üzerine baljkonlardan kendilerinin okuyarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özçal'a tepki gösterdiği ifade edildi.

Sabah saatlerinde İstiklal Marşı okunacak diye yazı gönderen fakat sonrasında müftülük izin vermeyince Bolvadin Belediyesine bilgi vermeyi ihmal etti. Yatsı namazından sonra binlerce Bolvadinli İstiklal Marşı okunacak diye beklerken hayal kırıklığına uğradı. Vatandaşlar tepki olarak balkonlarından kendileri İstiklal Marşımızı okuyarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özça'a adeta milliyetçilik ve sorumluluk dersi verdi.

Büyük bir skandala imza atan Özçal'a kamuoyu adına soruyoruz

 

-Bugün akşama kadar Belediye hoparlöründen yatsı ezanı sonrası cami minarelerinden istiklâl marşı okunacak diye ilan edilmesine rağmen okunmamasının gerçek sebebi nedir?

-Bolvadin Belediyesini zor duruma düşürmek için kasıtlı unutuldu iddiaları ne kadar doğrudur?

-Daha önce haberimize konu alan ve adeta Ak Parti ilçe teşkilatı gibi çalışan devlet memuru İbrahim Badak hakkında tasarrufunuz ne olmuştu bu konuda ne olacak?

 

 


 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: BU, NE, SORUMSUZLUK, MÜDÜR?,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı