Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 20:27 Bu haber 2566 kez okundu
 
BU ADAM NE İŞE YARIYOR?
Covid-19 pandemisi ülkemizde etkisini gösterirken ekonomik anlamda zaten zor durumda olan esnaflarımız haber merkezimize ulaşarak Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin Başkanından herhangi bir kolaylaştırıcı açıklama duyamadıklarını dile getirdiler.
Gündem Haberi


Virüs öncesi esnaflarımızın zor durumda olduklarını ve ekonomik anlamda refah seviyesinin çok uzağında olduklarını daha önceki haberlerimizde dile getirmiştik. Koronavirüs salgınından sonra ise Afyonkarahisar esnaflarının neredeyse tamamına yakınının çok daha güç durumda olduğu ifade edildi.

Salgın kapsamında alınan tedbirler neticesinde çoğu esnaf kepenklerini kapalı tutuyor.

Haber merkezimize ulaşan ve ismini vermek istemeyen bir işletme sahibi, 'Dış sermaye kaynaklı bankalar bile ödemelerimizde erteleme, faiz düşürme gibi kolaylıklar sunarken tamamen yerli ve milli olduğunu düşündüğümüz odalarımızdan bırakın kolaylığı destek amaçlı yalandan bile olsa 'sizlerin yanınızdayız' mesajını alamıyoruz' dedi.

'Senelerdir Bir Web Sitesini Güncelleyemediler'

Afyon Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi ve onun yıllardır değişmeyen Başkanı Mahmut Emin Birliktir'e tepkili olduğu gözlenen esnafların bu şikayetleri bunlarla da sınırlı değil. 'Dijitalleşemeyen bir odayız biz, 2016 yılından bu yana senelerdir bir web sitesini güncelleyemediler' diyen esnaflar globalleşen dünyada herşey dijitalleşirken odaya ait doğru dürüst bir web sitesinin bile olmadığından ve odada neler olup bittiğinden anlık haberlerinin olmadıklarından da ayrıca şikayetçiler.

 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: BU, ADAM, NE, İŞE, YARIYOR?,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı