Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 15:37 Bu haber 1070 kez okundu
 
BECEREMEDİLER
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz iktidarın süreci yeteri kadar sağlıklı yönetemediği kanısında.
Gündem Haberi


CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz yaptığı açıklamada Korona virüs sürecinin sağlıklı yönetilmediğini bakıldığında pek çok aksaklığın olduğunu ifade etti. görgöz'ün açıklaması şu şekilde;

Virüs salgınının hızla yayılmasıyla, vaka sayısı ve kayıp sayıları da hızla yükselmeye devam ediyor. 01.04.2020 itibarıyla, son yapılan açıklamaya göre, 2704 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 46 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı 13 bin 531'e, can kaybı 214'e ulaştı.
 
Sadece 65 yaş ve üzeri insanlarımıza sokağa çıkma yasağı uygulanan ülkemizde, sağlık sektöründe ve çalışma hayatında yaşanan aksaklıklar saymakla bitmez. Şimdilik bu konulara değinmek istemiyorum.
 
Aksaklıkların, düzensizliklerin hat safhada olduğu, vaka ve kayıp sayılarının hızla arttığı böylesi zor günlerde, dayanışmaya ne kadar ihtiyacımız olduğunun da farkına vardığımızı sanıyorum.
 
Hep beraber, hiç ayrışmadan, birlikte mücadele etmeyi ne kadar da çok özlemişiz. 

Bu mücadeleyi, Cumhuriyet Halk Partili, başta büyükşehirler olmak üzere tüm belediyelerin, halkla dayanışarak ortaya koyması ve yüksek performans göstererek çalışması hepimizi ziyadesiyle mutlu ediyor.
 
Derman belediyeciliğin, sosyal belediyeciliğin nasıl olduğunu uygulamalarıyla gösteren ve gerçekten de harikalar yaratan belediyelerimizin bu çalışmaları, gördüğümüz üzere iktidar kanadını fazlasıyla rahatsız etmiş. Üstelik bu harika çalışmaları, tüm imkansızlıklara rağmen yapıyor olmaları, ayrı bir başarı hikayesi.
 
Bildiğiniz üzere, başta Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer büyükşehir belediye başkanlarımızın başlattığı bağış kampanyası hesaplarına dün itibarıyla bloke konuldu. Yani yurttaşlarımızın, halkımızın ihtiyaçlarına katkı sunmak için gönüllü olarak bağışta bulunmaları birilerini ciddi rahatsız etti. Bu durumun hukuki boyutuna girmek istemiyorum, zira yapılan uygulamanın hukuksuz bir uygulama olduğu defalarca anlatıldı.
 
İktidar, her konuda olduğu gibi korona salgın sürecini de yönetememiş, sınıfta kalmıştır. CHP’li belediyeler, yaptıkları çalışmalarla, iktidarın çok önüne geçmiştir. Bu durum iktidarı öylesine rahatsız etmiş olmalı ki, vatandaşın yararına toplanan yardımlara dahi engel olmak için hesaplara bloke konmuştur.
 
Mevcut durumun bir başka açıdan tarifi şudur; yıllardır toplanan bunca vergiler, Merkez bankasının “yedek akçesi”, işsizlik fonundaki paralar, deprem (vergisi) paraları, 15 Temmuz Şehitlerimiz için toplanan paraların hesabını veremeyen iktidara güven kalmamıştır.
 
CHP’li belediyelerimiz, halkımız için halkçı belediyecilik hizmetlerine, derman belediyecilik hizmetlerine hiç ara vermeden devam edecektir.
İktidarın bu ayırmacı tutumu da halkımız tarafından hiçbir zaman unutulmayacaktır.  

Kaynak: Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: BECEREMEDİLER,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı