Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 21:22 Bu haber 2839 kez okundu
 
BAŞKAN ÇAKMAK İŞÇİLERİ BİR BİR ÇIKARTIYOR MU?
Nuribey Belediyesi haksız yere işten çıkarılan sözleşmeli işçiler skandalıyla gündeme geldi.
ÖZEL HABER Haberi


Bir önce ki dönem Ak Partili Belediyeden en son seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisine geçen Nuribey Belediyesi son günlerde çalkantılı olaylara ev sahipliği yapıyor.

İddialara göre bir önceki dönemden kalan sözleşmeleri işçileri kadrosunda istemeyen Nuribey Belediye Başkanı   Abdullah Çakmak, sözleşmeli işçilere asılsız tutanaklar tutturarak yüz kızartıcı suçlardan (25.Madde) iş akitlerini feshettiği ifade edildi.

Özellikle sendikalı işçilerin hedef alınarak bağlı oldukları sendikadan istifa ettirildiği akabinde de işten çıkarıldığı iddiası üzerine NuriBey Belediye Başkanı Abdullah Çakmak'ın nasıl bir açıklama yapacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Seçildiği günden bu yana çeşitli bahanelerle 15 civarı işçiye önce mobing uyguladığı sonrasında ise tazminat hak iddiasında bulunmamaları için 25. maddeden iş çıkışı verdirdiği iddia edildi.

Haber Merkezimize gelen bilgiler doğrultusunda çıkartılan işçilerin son derece mağdur olduğu  ve işçilerden edindiğimiz bilgilere göre ‘Mahkemeye verin, nasılsa mahkeme sonuçlandığında ben burada olmayacağım’ şeklinde çıkıştığı iddia edildi.

Pek çok alanda sorunlara çözüm bulan Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın  Nuribey’de yaşandığı iddia edilen olaylara çözüm bulacağına inandıklarını ifade eden işçiler ‘Sayın vekilimiz Mehmet Taytak’ın bizleri dinleyerek mağduriyetimize çare olacağına inancımız tam’ diyerek Milletvekili Taytak’tan Gündem03 aracılığıyla yardım istediler.

İşte Başkan Çakmak’ın işten çıkardığı sözleşmeli işçilerin asılsız olduğunu iddia ettikleri  tutanakları gösteren fesih belgeleri…

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: BAŞKAN, ÇAKMAK, İŞÇİLERİ, BİR, BİR, ÇIKARTIYOR, MU?,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı