Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 13:17 Bu haber 73 kez okundu
 
AZERBAYCAN'ın YANINDAYIZ..!
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz bir basın açıklamasında bulunarak yerel ve ulusal gündemi değerlendirdi.
Gündem Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz İl Başkanlık binasında bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.

Açıklamasına Ermeni çetelerin Azerbaycan'a saldırılarıyla alakalı "Azerbaycan'ın yanındayız" mesajı vererek başladı. Görgöz "dün Azerbaycan'a saldıran Ermeni çetelerini şiddetle kınıyorum. Şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Bizlerin Azerbaycan'ın yanında olduğumuzu buradan vurgulamak istiyorum" dedi.

Görgöz basın açıklamasının devamında yerel gündeme dair Ak Parti ve Milliyetçi Hareket partilerini ağır bir dille eleştirdi. Görgöz geçmişte Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı geçmişte ki söylemlerini hatırlattı.

 

 

ÜLKENİN BEKA SORUNU VARSA, BU SORUN İKTİDAR VE DESTEKÇİSİNİN VARLIĞINDAN KAYNAKLANIYOR  


MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türk Tabipleri Birliği (TTB) ziyaretine yönelik bir açıklama yapmış o açıklamasında “teröre destek veren Türk Tabipler Birliği'ni ziyaret etmeye utanmadın mı?” demişti. 
Biz de bu sözlere cevaben:
SAYIN VEKİLİ KINIYORUM
Siyaset yapma yetisi kalmayan, halka karşı güvenlerini yitiren iktidar partisi ve ortağının temsilcileri, tıpkı liderleri gibi kavga dilini, ayrıştırma ve ötekileştirme dilini kullanmaya devam ediyorlar. 
Bu düşmanlaştırıcı üslubundan dolayı sayın milletvekilini kınıyorum. 

 

 


BAHÇELİ’NİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SÖYLEDİĞİ SÖZLERİ HATIRLATTIM
TEKRARDA YARAR VARDIR. TEKRARLIYORUM


MHP  genel başkanının, Cumhurbaşkanı hakkında daha önce sarfettiği sözleri hatırlatmak isterim: Sayın Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanına; “Her gün bize sövüyor, her gün yalan söylüyor. Peki kimdir bu gafil? Kendisine Cumhurbaşkanı diyen Erdoğan; be hey densiz, be hey kanun tanımaz, ahlak bilmez! Sen Cumhurbaşkanısın, sen devletin başısın! Ne geziyorsun meydanlarda? Bizimle ne uğraşıyorsun? Biz zalim Esad'a çok şükür 'kardeşim' demedik, ailecek tatile çıkmadık. Hele hele Kandil'in yolunu hiç bilmedik. Kandil'in tavizsiz havarisi, Ermeni hısmı, Türklüğün yaşayan düşmanısın!" demişti. Yine Sayın Bahçeli başka bir zaman konuşmasında; 
“Türklüğü reddeden, TC’yi silen, milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkarcıdan, Türkiye’ye Cumhurbaşkanı olmaz. İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Tekeden süt sağılmaz, su da ateş yanmaz, Erdoğan’dan da Cumhurbaşkanı olmaz” demişti. Peki şimdi ne oldu? Değerli kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. 

 


TAYTAK MHP İLÇE KONGRESİNDE


Afyonkarahisar CHP İl Başkanı bir açıklama da bulunmuş. Genel Başkanımızın 15 Temmuz öncesindeki konuşmaları ortaya koymuş. Buradan cevap veriyorum. 15 Temmuz öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız ne demiş ise o günün şartları içerisinde doğrudur ve arkasındayız. Kimse bize dün bunu diyordunuz, şimdi bunu niye diyorsunuz, diyememeli. Hala diyorsa bir doktora gidip kendini kontrol ettirsin. Aklı yerinde değil demek ki. 
15 Temmuz’dan sonra milli meselelerde biz cumhur ittifakının yanındayız” demiş.
15 Temmuzdan sonra ne değişti sormak lazım. Tabelalara TC mi eklendi? Fetö ile ilgili araştırma yapılsın dedik, kabul mü ettiniz? Onlarca yolsuzluk dosyaları incelensin diye defalarca meclise teklif sunuldu, kabul mü ettiniz?
Bunları AKP ile birlikte reddetmek millilik mi oluyor? Ülkenin beka sorunu varsa, hırsızlıkların, yolsuzlukların incelenmesine, fetö terör örgütünün araştırılmasına engel olarak mı bekasını sağlıyorsunuz?
Bizim sağlığımız da, akıl sağlığımızda, vicdanımızda yerinde çok şükür. Eğer bir endişe duyarsak, ilimin, bilimin ışığında yetişen ve hizmet veren TÜRK TABİPLERİNE gider gereğini yaparız.
Ancak bu ülkenin BEKA SORUNU varsa o da AKP saray iktidarının ve destekçisi MHP nin varlığıdır.
 
Biz CHP olarak, iktidar partisi ve destekçisi MHP’nin kullandığı kavga dilini, ötekileştirici dilini kullanmayacağız. Biz sevgi, hoşgörü dilini, barış dilini kullanacağız. Bizi alışkanlıkları haline gelen kavga ortamına çekmek istiyorlar. İnanın o kadar çok önemli işlerimiz var ki, boş sözlere ayıracak zamanımız yok.
Yaklaşık 70 yıldır ülkemizin sağlıkla ilgili tüm sorunlarına çözüm üreten, halkımızı doğru bilgilendiren TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ’nin arkasında olduğumuzu ve bir kere daha tekrarlıyorum.  
 
İlimizin birçok sorunları var bunları zaman zaman dilen getiriyoruz. Yarım bırakılan yollar, inşaatlar var.
2011 yılında temeli atılan 1 yıl sonra bitirileceği söylenen YENİ MÜZE KOMPLEKSİ hala atıl vaziyette duruyor, bitirilemedi. Kaç defa tadilat ihalesi yapıldı ama tamamlanamadı. Koca Kompleks durduğu yerde çürüyor. Neden tamamlanmadı? Hala ne …

Basın açıklamasının tamamı haberin videosunda yer almaktadır.

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: AZERBAYCAN'ın, YANINDAYIZ..!,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı