Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 23:51 Bu haber 246 kez okundu
 
ATL ÖĞRENCİLERİNDEN TVDEN'E ZİYARET
Aydın Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi (ATL) Radyo ve Televizyon bölümünün öğrencileri, tvDEN Aydın Stüdyolarımızı ziyaret etti.
Gündem Haberi


ATL'de bu yıl açılan Radyo ve Televizyon bölümünün ilk öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte tvDEN’i ziyaret ederek bölümleriyle ilgili bilgiler aldı. Kendilerine bütün teknik bilgilerin anlatıldığı ATL öğrencileri, ziyaretin kendileri için oldukça faydalı geçtiğini ifade etti.

Ziyaretin kendileri için çok verimli olduğunu belirten okul öğrencilerinden Bayram Dündar, “Biz de bu bölümün öğrencileriyiz. Amacım televizyon spikerliği. Bu nedenle kendimiz en iyi şekilde hazırlamak istiyorum” dedi. Öğrencilerden Türker Arda da idealleri arasında film yönetmenliği ya da spikerlik olduğunu belirterek, şimdiden en iyi şekilde kendini hazırlamak istediğini belirtti.

“ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK İYİ ŞEKİLDE AYDINLANDI”

Öğretmen Arkın Selek, “Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle birlikte, tvDEN’e ziyarete geldik. Okul olarak bizimde bu yıl açılan bir Radyo ve Televizyon bölümümüz var. Sektörde bu yöne doğru evrilmekte ve teknik olarak bir açık var. Türkiye’deki meslek liselerine baktığımızda bu bölüm çok fazla yok. Büyük uğraşlar sonunda biz böyle bir bölüm kurduk ve bu sene ilk yılımız, öğrencilerimiz de bu bölümüz ilk öğrencileri. Tabi bizler de bu konuda acemiyiz ve bu işin Aydın’daki uzmanı tvDEN ve ulaşabilecek olduğumuz tek kurum. O nedenle buraya gelerek nelerimizin eksik olduğunu ve neler yapmamız gerektiği yönünde bilgiler aldık. Amacımız, öğrencilerimiz için nasıl faydalı olabiliriz ve onları en iyi şekilde bu sektör için eğitiriz. Bu ziyaret ile öğrencilerimiz çok iyi şekilde aydınlandı. Sanıyorum bundan sonraki derslerimiz daha verimli geçecek” diye konuştu. (OLCAY POLAT) 

Kaynak: Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: ATL, ÖĞRENCİLERİNDEN, TVDEN'E, ZİYARET,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı