Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 00:11 Bu haber 139 kez okundu
 
ATATÜRK ve MİLLİ DEĞERLERİMİZE HAKARET EDEMEZLER
Afyonkarahisar Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, aşağılama ve Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret nedeniyle Türk Ceza Kanunu'nun 216. Maddesi uyarınca suç duyurusunda bulundu.
Gündem HaberiCumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Teşkilatı adına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Görgöz "Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve sahipsiz değildir. Bugün geldikleri mevkilere, oturdukları koltuklara neyin ve kimlerin sayesinde sahip olduklarını bilmeyenler, Laik Cumhuriyet'e, milli değerlerimize ve Atatürk'e karşı yapılan saygısızlıklarının hesabını günü geldiğinde elbet bağımsız mahkemelerde vereceklerdir" dedi


Görgöz açıklamasının devamında "Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır” diyerek ulusumuzun geleceğine ışık tutup, uygarlık yolunu göstermiştir. 
Çağdaş uygarlığın, laik cumhuriyetin ve sosyal hukuk devleti olmanın en büyük güvencesi de Cumhuriyet Halk Partisidir" dedi.

 

 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: ATATÜRK, ve, MİLLİ, DEĞERLERİMİZE, HAKARET, EDEMEZLER, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı