Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 18:33 Bu haber 327 kez okundu
 
Aksa Doğalgaz 3 Milyon Aboneye Ulaştı
Türkiye’de 27 il ve 180 ilçede abonelerine doğa dostu, güvenli ve ekonomik doğal gaz ulaştıran Aksa Doğalgaz, 3 milyonuncu abonesine ulaştı.
Ekonomi Haberi


Türkiye’nin en büyük doğal gaz dağıtım şirketi olan Aksa Doğalgaz, doğal gaz dağıtım alanına eklenen yeni ilçelerle birlikte, daha fazla aileyi doğal gaz konforuyla buluşturuyor.

Türkiye’nin dört bir yanındaki 27 il, 180 ilçe ve beldede kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerini 2002 yılından bu yana sürdüren Aksa Doğalgaz, 2019 Temmuz ayıitibarıyla 3 milyon aboneye ulaştı. 2018 yılında gerçekleştirdiği 681 milyon TL yatırımla 3,409 kilometre yeni şebeke imalatı gerçekleştiren ve böylece toplam şebeke uzunluğunu 27,883 kilometreye ulaştıran Aksa Doğalgaz, Türkiye’nin ulaştığı toplam doğal gaz şebeke uzunluğunun yüzde 20’sini oluşturuyor.

 

Afyonkarahisar İlinde 105.371 abone

Aksa Doğalgaz, lisans bölgesinde yer alan Afyonkarahisar İlinde, 1.277 kilometrelik şebeke uzunluğuyla, il merkezi ve Bolvadin, Çay, Dinar, Emirdağ, Erkmen, İscehisar, Sandıklı, Şuhut olmak üzere 8 ilçede,  toplam 105.371 aboneye hizmet veriyor. Aksa Afyon Doğalgaz Şirket Müdürü Tuncay GEZER“2019 yılındaki yatırım çalışmalarıyla birlikte yılsonuna kadar 13.865 aboneye  doğal gaz arzı sağlanması planlanmaktadır. Afyonkarahisar’lı vatandaşlara ekonomik, güvenli ve rahat olan doğal gaza geçiş için dönüşüm işlemlerini kış aylarından önce tamamlamalarını doğal gaz konforuyla sıcacık bir kış geçirmelerini öneriyoruz” şeklinde konuştu.

 

Aksa Doğalgaz Hakkında

Faaliyet alanında yer alan 27 il, 180 ilçe ve beldede yaklaşık 15 milyon nüfus, 4,8 milyon potansiyel aboneye hizmet veren Aksa Doğalgaz; Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtımcısı konumunda bulunmaktadır. “Şehirler Doğal Gazla Nefes Alıyor” sloganıyla yatırımlarını Türkiye’nin her yerine hızla ulaştırmayı amaçlayan Aksa Doğalgaz, genişleyen dağıtım bölgeleri ve yatırımlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Aksa, Doğalgaz, 3, Milyon, Aboneye, Ulaştı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı