Haber Detayı
27 Nisan 2020 - Pazartesi 00:57 Bu haber 103 kez okundu
 
AKP Egemenliği Yok Saydı
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz yazılı olarak bir açıklama yaptı. İtidarın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk bayramı etkinliklerinde sınıfta kaldığını ifade etti.
Siyaset Haberi


İktidarı eleştiren Cumhuriyat Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz'ün o açıklaması...

Bu yıl ki 23 Nisan, TBMM’nin açılışının 100. yılı olması nedeniyle çok daha önemliydi. Tüm partilerin genel başkanları TBMM’nin açılışının 100.yıl kutlamalarına katıldı ama Akp genel başkanı katılmadı. Evet önceki yıllarda da değişik bahanelerle katılmamıştı ama bu yıl katılması bekleniyordu. Yine katılmadı. 
Bu durum, Akp genel başkanının meclisi ve milli egemenliği yok saydığının göstergesidir. 

CUMHURİYET DEĞERLERİYLE HESAPLAŞMAYA DEVAM 
Meclisin 100.yılının kutlandığı gün, Cumhurbaşkanı tarafından, çok önemli iki kuruma atama gerçekleştirildi. 
Türk Tarih Kurumunun başkanlığına, Afyon Kocatepe Üniversitesi tarih bölümü profesörlerinden Ahmet Yaramış atandı. Yaramış’ın Ensar vakfı yönetim kurulunda olduğu ve milli mücadele düşmanı İskilipli Atıf adına düzenlenen panellere katıldığı da bilinmektedir. 
Diğer atama ise Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığına yapıldı. Ataması yapılan Prof.Dr. Muhammet Hekimoğlu ise bütün akademik kariyerini, Arap Dili ve Edebiyatı üzerine yapmıştır. 
Atatürk’ün kurduğu bu önemli kurumların başına yapılan her iki atama da, cumhuriyetin değerleriyle hesaplaşmanın hiç ara vermeden sürdürüldüğünün birer göstergesidir. 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: AKP, Egemenliği, Yok, Saydı,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı