Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 17:41 Bu haber 1136 kez okundu
 
Adalet Bakanının Dikkatine
Gündem Haberi


Şu zamana kadar yargıya olan güvenimizden ve onun bağımsızlığına olan inancımızdan dolayı Gündem03 satırlarında yargıyı etkileyebilecek herhangi bir haber vs imza atmadık. Vazifelerinin hassaslığına istinaden hiçbir yargı mensubuyla da temasımız olmadı.

Ancak herkes bizim gibi değil maalesef…

13 Şubat Pazartesi günü yayınlanan Gazete3’de Fetö üyeliği suçlamasıyla yargılanan  Baş Müdür Mehmet Emin Güzbey’in kaleminden çıkan bir yazı hemen dikkatimizi celp ediyor.

Başlık Mit Tırları…

Baş Müdür Mehmet Emin Efendi yazısına Fetönün siyasi ayağı ve kriptoları diye giriş yapmış…

Güler misiniz ağlar mısınız?

Fetöcü kriptoların en büyük özelliği neydi bir hatırlayalım. Tabi ki ‘Kendilerini gizleme sanatı’.

Yazının ilerleyen kısımlarında ise daha önce Savcı Osman Çabuk’a yaptığı gibi bugünde Başsavcımızdan övgülerle bahsetmiş… Derdimiz kıyaslama yapmak asla değil lakin anlayamadığımız olay son zamanlarda Mehmet Emin Güzbey’in Fetö terör örgütüne üye olma suçlamasıyla yargılanırken böyle bir yazıyı kaleme almış olması.

Haklı olduğu tek yer özellikle günümüzde Afyonkarahisar’da görev yapan yargı mensuplarının övgüye layık oldukları. Lakin bunu Fetö’den yargılanan Mehmet Emin Güzbey yazınca insan sormadan edemiyor?

 

Sayın Güzbey mavi boncukları dağıtma nedeniniz Fetöden yargılandığınız gerçeği yüzünden şirin gözükme çabasından mıdır acaba?

En son Savcı Osman Çabuk’tan övgüyle bahsettiğinizde, sahi Osman Çabuk Başsavcılık beklerken neden görev yeri Ankara’ya çıkmış ve baş savcı olamamıştı?

Dönemin şartlarında Savcı Osman Çabuk’ta olduğu gibi herhangi bir yargı mensubunun adını bir sokağa verme düşünceniz olur mu acaba?

Sorularımız elbette ki yanıtsız kalacak lakin biz gazetecilerin topluma karşı olan sorumluluğu ve kamuoyunun bu noktada bizlerden beklediği gazetecilik görevi bizler tarafından görmezlikten gelinmeyecektir.

Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen ve akrabalığı bulunan Fetö örgütü üyeliğiyle yargılanan Megabirlik Baş Müdür Mehmet Emin Güzbey’in Ak parti il yönetiminin üst kademe yöneticilerinden birisi kanalıyla Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün mutlaka ama mutlaka kanala getirilmesi konusunda kulis yaptığını kanalda ki kadim dostumuzdan öğrenmiş bulunuyoruz.

Kumpaslarıyla meşhur olan Megabirlik Baş Müdürü Mehmet Emin Güzbey’in, dönemin belediye başkan adayı şimdiki Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ulusal muhalif basına servis etmesine rağmen Ak Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatının durumdan haberdar olupta sessizliğe gömülmesi de ayrı bir merak konusu oluşturmakta.

Şimdi sabır ve sükunetle bekliyoruz.

Megabirlik’e ait Kanal3 televizyonunun yönetim kurulu üyelerinden Murat Bilgici’nin silahlı suç örgütü kurmak, ihalelere fesat karıştırmakla alakalı olarak cezaevinde yatmakta iken bir de üstüne Fetö suçlamasıyla yargılanan Mehmet Emin Güzbey’i eklediğimizde yarın ki gelişmeleri ilgi ve merakla izleyip sizlerle objektif habercilik gereği an be an haberleri aktaracağız.

Cezaevinde tutuklu bulunan Megabirlik Yönetim Kurulu Üyesi Murat Bilgici ile tutuklanmadan önce Mehmet Emin Güzbey’in yakın ilişki içerisinde olduğu hatta sosyal medyada yaptıkları bir paylaşımda Murat Bilgici ile Mehmet Emin Güzbey’in birlikte doğum günü kutladıkları bu kutlamaya da kanal çalışanlarını alet ettikleri fotoğraf karesinde gözler önüne seriliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Afyonkarahisar’da pek çok projenin koordinatörü olarak bilinen asıl mesleği muhasebecilik olan Muammer Türker’in silahlı suç örgütü ve ihaleye fesat karıştırmaktan tutuklu Murat Bilgici’nin ve Fetö üyeliğiyle yargılanan Mehmet Emin Güzbey’le yakın dost olması da haberimizin devamı için araştırma konusu arz etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu şehrin vitrini hükmünde olan Megabirlik’in diğer üyelerinin bu durum karşısında ne yapacakları tüm kamuoyunca merakla bekleniyor.

 

Kaynak: (GHA) - GÜNDEM HABER AJANSI Editör: Ali KÜÇÜKKARTAL
 
Etiketler: Adalet, Bakanının, Dikkatine,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemize nereden ulaştınız?
Arşiv
Haber Yazılımı